artykuł

Książkowe Hity 2020, cz. I | Kryminał, sensacja, fantastyka

11.

Max Czornyj, Zimny chirurg (Filia)

Można było tę prawdziwą historię opowiedzieć na wiele sposobów, Max Czornyj wybrał, jak się wydaje, najtrudniejszą z nich: oddać głos samemu Edmundowi Kolanowskiemu, bestii w ludzkiej skórze – pisze o powieści „Zimny chirurg”Przemysław Poznański.

12.

Agnieszka Pietrzyk, Nikt się nie dowie (Czwarta Strona Kryminału)

„Nikt się nie dowie” Agnieszki Pietrzyk to opowieść o kłamstwie. Wielowymiarowym i wielopoziomowym, w którym żyją właściwie wszyscy bohaterowie powieści. A czasem nawet z powodu tego kłamstwa umierają – pisze Przemysław Poznański.

13.

Krzysztof Bochus, Boski znak (Skarpa Warszawska)

Krzysztof Bochus napisał powieść, która łączy w sobie mroczny thriller z historią poszukiwania zaginionych dzieł sztuki, nawiązujący gatunkowo do bestsellerów Dana Browna czy przygód Pana Samochodzika, ale zdecydowanie w wersji dla dorosłych – pisze Przemysław Poznański.

14.

Aleksandra Marinina, Harmonia zbrodni (Czwarta Strona Kryminału)

Lato 1998 r. w Moskwie dopiero się zaczęło, a już wszystkim mordercze upały dały mocno popalić. I to dosłownie, bo nie dość, że nieznośny skwar prażył ulice rosyjskiej metropolii, to na dokładkę tuż przed swoim domem w eksplozji samochodu usmażyła się właścicielka dobrze prosperującego biura podróży. Czy w tej, jak się zdaje, harmonijnie zaplanowanej zbrodni uda się usłyszeć fałszywą nutę, która wskaże zabójcę? – pisze Jakub Hinc.

15.

Wojciech Chmielarz, Prosta sprawa (Marginesy)

Korzystając z archetypu bohatera – zwycięskiego, pozbawionego skaz, a przy tym samotnego –  Wojciech Chmielarz opowiedział nam w „Prostej sprawie” o cenie desperackiego trzymania się zasad w świecie tych zasad pozbawionym. Czasem cenie najwyższej – pisze Przemysław Poznański.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: