artykuł

Książkowe Hity 2020, cz. I | Kryminał, sensacja, fantastyka

6.

Jessica Barry, Bezwład (Dom Wydawniczy Rebis)

„Bezwład” Jessiki Barry opowiada o kłamstwie tak rozległym, że prawda wydaje się w starciu z nim z góry skazana na przegraną. Chyba że znajdzie się ktoś, kto gotów będzie dla owej prawdy narazić własne życie – pisze Przemysław Poznański.

7.

Marta Zaborowska, Czarne ziarno (Czarna Owca)

„Czarne ziarno” Marty Zaborowskiej – doskonale skrojony kryminał – jest opowieścią o ludzkich słabościach, a jeszcze bardziej o tym, że niekontrolowane, mogą doprowadzić do tragedii – pisze Przemysław Poznański.

8.

Marcin Faliński, Marek Kozubal, Operacja Singe (Czarna Owca)

Marcin Faliński i Marek Kozubal, autorzy „Operacji Singe” zabierają nas w niebezpieczną podróż przez kontynenty i dziesięciolecia, by opowiedzieć o bezwzględnej walce wywiadów, w której stawką jest tak odnalezienie zaginionych podczas wojny dzieł sztuki, jak i zapobieżenie dezinformacji i inwigilacji ze strony obcych służb – pisze Przemysław Poznański.

9.

Przemysław Borkowski, Rytuał łowcy (Czwarta Strona Kryminału)

Czasem wystarczy jeden moment, by nawarstwiająca się w człowieku złość znalazła ujście w zbrodni. A wtedy już nic jej nie powstrzyma – pisze o thrillerze Przemysława Borkowskiego „Rytuał zbrodni” Przemysław Poznański.

10.

Robert Ostaszewski, Ukochaj na śmierć (Świat Książki)

Zło kryje się w przeszłości, a przede wszystkim w rozpamiętywaniu doznanych krzywd – tych zbiorowych i tych osobistych. Choćby i domniemanych. W „Ukochaj na śmieć” Roberta Ostaszewskiego takie zło prowadzi do zbrodni. I to niejednej – pisze Przemysław Poznański.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: