nasz patronat

„Thai crime. Zabójstwo w kraju uśmiechu” Joanny Jodełki pod naszym patronatem | Premiera 25 października

Kryminał rozgrywający się w Tajlandii na tropikalnej bezludnej wyspie i w tętniącym życiem Bangkoku. Już 25 października nakładem Wydawnictwa Harde ukaże się powieść Joanny Jodełki „Thai crime. Zabójstwo w kraju uśmiechu”. Objęliśmy książkę naszym patronatem.

Z przepływającej przez Bangkok rzeki Chao Phraya zostają wyłowione zwłoki. Wkrótce siedem osób z całego świata otrzymuje tajemnicze koperty z zaproszeniem na rajską wyspę. Pozornie nic tych ludzi nie łączy: australijska studentka, instagramerka z Węgier, trenująca tajski boks Niemka, kucharz z Sycylii, jogin z Anglii, Polak z Siemiatycz i były detektyw z Belgii. Wśród nich jest morderca. Turyści nie mogą opuścić wyspy z powodu monsunowego wiatru zwanego przez miejscowych Dragon Wind.

Czy Annie Strąg uda się przeprowadzić swój plan i wyjaśnić, kto zamordował jej byłego męża? Czy tajski policjant Surasak Jintana odnajdzie grupę, zanim jej członkowie wpadną w prawdziwe tarapaty? Czy bezwzględny chiński kolekcjoner kamieni Li Pangyu odnajdzie to, czego szuka? I kto jeszcze zginie w Kraju Uśmiechu?

Książka, która pogodzi wielbicieli klasycznych kryminałów Agathy Christie z fanami serialu Biały Lotos.

Joanna Jodełka – pisarka, autorka m.in. powieści „Polichromia. Zbrodnia o wielu barwach” (Nagroda Wielkiego Kalibru 2010), „Grzechotka”, „Kamyk”, „Kryminalistka”, „Wariatka”„2 miliony za Grunwald”„Rektorski czek”, książki „Na ratunek aniołom diabłom świętym i grzesznikom” oraz cyklu komedii kryminalnych z Siostrami Raj: „Córka nieboszczyka”„Pamiętnik karła” i „Żony Gniewu”.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: