artykuł

„Kto jest bez grzechu” Agnieszki Jeż pod naszym patronatem | Premiera 15 września

Wciągająca, duszna i nieoczywista historia zwykłych ludzi i niezwykłych zbrodni. Już 15 września nakładem wydawnictwa Słownego ukaże się powieść Agnieszki Jeż „Kto jest bez grzechu” – kontynuacja „Szańca” i „Odpłaty”. Objęliśmy książkę naszym patronatem.

Znana czytelnikom ze znakomicie przyjętych Szańca Odpłaty sierżant Wiera Jezierska, ambitna idealistka z misją, nie zawaha się odsłonić rodzinnych tajemnic. Ktoś w końcu musi to robić.

Letni, senny spokój Giżycka zostaje zburzony przez zniknięcie młodej dziewczyny, a zaraz potem – niespodziewaną śmierć. Zaginiona Ewelina to tegoroczna maturzystka, wzorowa uczennica i córka doskonała. Denatem jest Nęcki, jej ojczym – z zawodu tirowiec, barwna postać uwikłana w działalność na granicy prawa. Sierżant Wiera Jezierska jest przekonana, że te dwie sprawy ściśle się ze sobą łączą. Policjantka zrobi wiele, by to udowodnić. Po swojej stronie ma nietypowych sprzymierzeńców i intuicję. Przeciw sobie – nie tylko tego, kto zabił, ale i całą miejscową obyczajowość. W Giżycku brudy pierze się we własnym domu, a o wstydliwych odstępstwach od normy należy milczeć. Przecież dobrze jest tak, jak jest. Nawet jeżeli sprawy kończą się brutalną śmiercią na żwirowisku.

Dwie tragedie w jednej rodzinie? Los musiałby być wyjątkowo złośliwy. Albo miarka wreszcie się przebrała. Mimo oporu świadków, urwanych tropów i osobistych problemów Wiera dowie się, jak było naprawdę. Choćby miała złamać zasady.

W końcu prawda wyjdzie na jaw. I nie będzie to piękny widok.

Pulsująca stłumionymi emocjami proza Agnieszki Jeż sprawia, że tej książki nie da się odłożyć.

Przeczytaj także recenzję pierwszego tomu:

Przeczytaj także recenzję drugiego tomu:

Obejrzyj nasz wywiad z pisarską:

%d bloggers like this: