artykuł

Ruszają zdjęcia do serialu „Nielegalni” według Severskiego | Znamy obsadę!

Adaptacja misternie skonstruowanych szpiegowskich powieści Vincenta V. Severskiego już w przyszłym roku na ekranach telewizorów. Canal+ rozpoczął produkcję serialu. W roli Konrada…

Vincent V. Severski, fot. Rafał Meszka (wszelkie prawa zastrzeżone)

„Nielegalni” to serial mocno osadzony we współczesnych realiach polskich służb specjalnych, w którym osobiste porachunki, zadawnione rany i polityczne ambicje splatają się w pełnej napięcia akcji w Warszawie, Stambule, Sztokholmie oraz Mińsku.

W rolę głównego bohatera Konrada Wolskiego wcieli się Grzegorz Damięcki, który podbił serca widzów rolą Grzegorza Molendy w pierwszym sezonie „Belfra”. Na ekranie towarzyszyć mu będzie plejada gwiazd polskiego kina: Andrzej Seweryn („Ostatnia rodzina”), Sylwia Juszczak („Krew z krwi” 2), Filip Pławiak („Czerwony pająk”), Agnieszka Grochowska („Obce niebo”), Adam Woronowicz („Sługi boże”), Tomasz Schuchardt („Cicha noc”) i wielu innych.

„Nielegalni” to także najlepsi realizatorzy: reżyser Leszek Dawid („Jesteś bogiem”, „Ki”), operator obrazu Piotr Sobociński jr („Wołyń”), scenarzyści Dorota Jankojć-Poddębniak („Czuwaj”), Maciej Kubicki i Bartosz Staszczyszyn oraz producenci Anna Kępińska i Maciej Kubicki z Telemark („Bez tajemnic”, „Pakt”, „Uwikłani”).

Zobacz także:

Vincent V. Severski i jego „Zamęt” | Znamy szczegóły najnowszej powieści bestsellerowego pisarza

Vincent V. Severski, autor bestsellerowych powieści polityczno-szpiegowskich „Nielegalni”, „Niewierni”, „Nieśmiertelni” i „Niepokorni” podkreślał podczas swojego spotkania w ramach Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda, że serial oparty na jego książkach nie będzie wierną adaptacją. – Będzie raczej oparty na motywach z powieści. Nie mam z tym problemu, nie jestem pisarzem, który będzie się bił o każdy przecinek. Wręcz przeciwnie: podziwiam scenarzystów, że tak ciekawie, choć czasem inaczej, poprowadzili wątki, twórczo wykorzystując to, co ja sam napisałem – mówił. I chwalił współpracę ze scenarzystami. – O pisaniu scenariusza serialu nie mam pojęcia. Oddałem to w ręce fachowców – zaznaczał. – Cieszy mnie, że oni uważnie słuchają moich opinii i to nie tylko tych związanych z technicznymi aspektami zawodu szpiega. Chcą ode mnie otrzymać nie tylko wiedzę, ale i poznać moje doznania, towarzyszące konkretnym wydarzeniom opisanym w powieści – opowiadał Severski.

Zobacz także:

Emocje szpiega | Rozmowa z Vincentem V. Severskim

„Nielegalni” – pierwszy tom serii, Czarna Owca 2011

Wcześniej w wywiadzie dla zupelnieinnaopowiesc.com wypowiadał się na temat potencjalnej obsady serialu.

Zupełnie Inna Opowieść: Konrad, Sara, Lutek, M-Irek, Marcin, Popowski, Jagan, Safir as-Salam… – wyobrażasz ich sobie na ekranie, z twarzami konkretnych aktorów?

Vincent V. Severski: Bardzo dobre pytanie. Gdy opisuję jakąś postać, muszę ją widzieć, wyobrażać ją sobie. Mam już zakodowane w głowie archetypy poszczególnych postaci. Jeśli więc rozmawiam np. z Marcinem, to wiem z jakim Marcinem, wiem, jak się zachowa, jak zareaguje. Ujrzenie w tej roli kogoś nieprzystającego do moich wyobrażeń może być problemem. Ale muszę też podkreślić, że twórcy serialu bardzo wnikliwie wsłuchują się w moje uwagi i sugestie.

Grzegorz Damięcki w serialu „Belfer”, fot. Robert Pałka/CANAL+

Kiedy premiera serialu? Canal+ na ten temat milczy, ale prawdopodobną datą wydaje się październik 2018 roku. Przykładowo w tym roku, 22 października, premierę ma inny serial Canal+, czyli drugi sezon „Belfra”.

Zobacz także:

„Córka Króla Moczarów” Karen Dionne – dziś premiera | Thriller ukazuje się nakładem wydawnictwa Media Rodzina

Kup książki Vincenta V. Severskiego

7 komentarzy

  1. Książki świetne, oby ekranizacja była chociaż w połowie tak dobra. Czekam niecierpliwie, będę musiał znowu do tv sat wrócić żeby obejrzeć, ale warto.

  2. Wspaniały człowiek wzór w swoim zawodzie kultura inteligencja błyskotliwość opanowanie Patriota w 100 procentach nie skażony pisem.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d bloggers like this: