artykuł

Ruszają zdjęcia do serialu „Nielegalni” według Severskiego | Znamy obsadę!

Adaptacja misternie skonstruowanych szpiegowskich powieści Vincenta V. Severskiego już w przyszłym roku na ekranach telewizorów. Canal+ rozpoczął produkcję serialu. W roli Konrada…

Vincent V. Severski, fot. Rafał Meszka (wszelkie prawa zastrzeżone)

„Nielegalni” to serial mocno osadzony we współczesnych realiach polskich służb specjalnych, w którym osobiste porachunki, zadawnione rany i polityczne ambicje splatają się w pełnej napięcia akcji w Warszawie, Stambule, Sztokholmie oraz Mińsku.

W rolę głównego bohatera Konrada Wolskiego wcieli się Grzegorz Damięcki, który podbił serca widzów rolą Grzegorza Molendy w pierwszym sezonie „Belfra”. Na ekranie towarzyszyć mu będzie plejada gwiazd polskiego kina: Andrzej Seweryn („Ostatnia rodzina”), Sylwia Juszczak („Krew z krwi” 2), Filip Pławiak („Czerwony pająk”), Agnieszka Grochowska („Obce niebo”), Adam Woronowicz („Sługi boże”), Tomasz Schuchardt („Cicha noc”) i wielu innych.

„Nielegalni” to także najlepsi realizatorzy: reżyser Leszek Dawid („Jesteś bogiem”, „Ki”), operator obrazu Piotr Sobociński jr („Wołyń”), scenarzyści Dorota Jankojć-Poddębniak („Czuwaj”), Maciej Kubicki i Bartosz Staszczyszyn oraz producenci Anna Kępińska i Maciej Kubicki z Telemark („Bez tajemnic”, „Pakt”, „Uwikłani”).

Vincent V. Severski, autor bestsellerowych powieści polityczno-szpiegowskich „Nielegalni”, „Niewierni”, „Nieśmiertelni” i „Niepokorni” podkreślał podczas swojego spotkania w ramach Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda, że serial oparty na jego książkach nie będzie wierną adaptacją. – Będzie raczej oparty na motywach z powieści. Nie mam z tym problemu, nie jestem pisarzem, który będzie się bił o każdy przecinek. Wręcz przeciwnie: podziwiam scenarzystów, że tak ciekawie, choć czasem inaczej, poprowadzili wątki, twórczo wykorzystując to, co ja sam napisałem – mówił. I chwalił współpracę ze scenarzystami. – O pisaniu scenariusza serialu nie mam pojęcia. Oddałem to w ręce fachowców – zaznaczał. – Cieszy mnie, że oni uważnie słuchają moich opinii i to nie tylko tych związanych z technicznymi aspektami zawodu szpiega. Chcą ode mnie otrzymać nie tylko wiedzę, ale i poznać moje doznania, towarzyszące konkretnym wydarzeniom opisanym w powieści – opowiadał Severski.

„Nielegalni” – pierwszy tom serii, Czarna Owca 2011

Wcześniej w wywiadzie dla zupelnieinnaopowiesc.com wypowiadał się na temat potencjalnej obsady serialu.

Zupełnie Inna Opowieść: Konrad, Sara, Lutek, M-Irek, Marcin, Popowski, Jagan, Safir as-Salam… – wyobrażasz ich sobie na ekranie, z twarzami konkretnych aktorów?

Vincent V. Severski: Bardzo dobre pytanie. Gdy opisuję jakąś postać, muszę ją widzieć, wyobrażać ją sobie. Mam już zakodowane w głowie archetypy poszczególnych postaci. Jeśli więc rozmawiam np. z Marcinem, to wiem z jakim Marcinem, wiem, jak się zachowa, jak zareaguje. Ujrzenie w tej roli kogoś nieprzystającego do moich wyobrażeń może być problemem. Ale muszę też podkreślić, że twórcy serialu bardzo wnikliwie wsłuchują się w moje uwagi i sugestie.

Grzegorz Damięcki w serialu „Belfer”, fot. Robert Pałka/CANAL+

Kiedy premiera serialu? Canal+ na ten temat milczy, ale prawdopodobną datą wydaje się październik 2018 roku. Przykładowo w tym roku, 22 października, premierę ma inny serial Canal+, czyli drugi sezon „Belfra”.

 

Zobacz także: Vincent V. Severski i jego „Zamęt” | Znamy szczegóły najnowszej powieści bestsellerowego pisarza 

Zobacz także: Emocje szpiega | Z Vincentem V. Severskim rozmawia Przemysław Poznański

Zobacz także: „Córka Króla Moczarów” Karen Dionne – dziś premiera | Thriller ukazuje się nakładem wydawnictwa Media Rodzina

 

Kup książki Vincenta V. Severskiego

Reklamy

7 komentarzy

  1. Wspaniały człowiek wzór w swoim zawodzie kultura inteligencja błyskotliwość opanowanie Patriota w 100 procentach nie skażony pisem.

  2. Książki świetne, oby ekranizacja była chociaż w połowie tak dobra. Czekam niecierpliwie, będę musiał znowu do tv sat wrócić żeby obejrzeć, ale warto.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.