artykuł

Bartosz Szczygielski w Czwartej Stronie Kryminału | Najnowsza powieść pisarza pod naszym patronatem

Jeden z najoryginalniejszych polskich „kryminalistów”, autor głośnej „Aorty”, Bartosz Szczygielski zmienia wydawnictwo. Od stycznia jego powieści będą ukazywały się w Czwartej Stronie Kryminału. – Obiecuję, że nadal będę pisać w tym samym dorosłym klimacie – mówi nam pisarz. Jego najnowszą książkę objęliśmy naszym patronatem.

Bartosz Szczygielski, fot. Mikołaj Starzyński

Na razie tytuł, ani temat powieści Szczygielskiego nie został podany. Wydawnictwo na swoim facebookowym profilu pisze: „Czytaliśmy już nową książkę Bartka z wypiekami na twarzy i póki co możemy wam powiedzieć tyle – rok 2021 zaczniemy od trzęsienia ziemi, premiera powieści będzie miała miejsce już w styczniu. Zapewniamy też, że będzie o niej bardzo głośno”.

Bartosz Szczygielski przebojem wdarł się na rynek kryminału w 2016 roku powieścią „Aorta”, o które pisaliśmy: Początek i koniec tej opowieści dopełniają się, tworząc klamrę. Pogłębia to tylko towarzyszące całej lekturze wrażenie, że jej bohaterowie znaleźli się w matni. W przestrzeni ciasnej, jak mieszkanie będące sceną okrutnej zbrodni. Dusznej jak atmosfera zamkniętych społeczności. Klaustrofobicznej jak podwarszawski Pruszków, którym trzęsą wciąż niedobitki mafijnej przeszłości.

Później była „Krew”, „Serce” oraz „Krok trzeci”. Autor napisał też powieść dla dzieci „Wskazówki”, ale zapewnia, że w Czwartej Stronie Kryminału skupi się na charakterystycznym dla siebie stylu – jak sam mówi: brutalnym i brudnym.

– Obiecuję, że nadal będę pisać w tym samym „dorosłym” klimacie – mówi. Ale zapewnia, że nowa książka będzie dla wielu niespodzianką. – Jest trochę inna, bo nie jest klasycznym kryminałem – zdradza Szczygielski.

%d bloggers like this: