artykuł

Dom Zbigniewa Nienackiego na sprzedaż | Tu powstawały „Samochodziki”

Znajdujący się w Jerzwałdzie dom Zbigniewa Nienackiego został wystawiony na sprzedaż. To tu powstała większość powieści o przygodach Pana Samochodzika, „Wielki las” czy „Raz w roku w Skiroławkach”.

Dom Zbigniewa Nienackiego (1988), fot. Przemysław Poznański/zupelnieinnaopowiesc.com

Zbigniew Nienacki mieszkał w ceglanym domu na brzeg Jeziora Płaskiego od roku 1967 aż do śmierci w roku 1994. To oznacza, że w tym właśnie domu powstała większość powieści pisarza, w tym niemal wszystkie tomy przygód kultowego bohatera książek dla młodzieży, Pana Samochodzika, a także powieści dla dorosłych, w tym „ Uwodziciel”, „Raz w roku w Skiroławkach”, „Wielki las” i „Dagome iudex”.

Przeczytaj także:

Jak pisze portal infoilawa.pl, nieruchomość to działka o powierzchni 2,33 ha. W samym domu na poziomie wysokiego podpiwniczenia znajdują się dwa pokoje gościnne i dwie łazienki. Na parterze znajduje się wiatrołap (w miejscu dawnego drewnianego ganku), kuchnia połączona z jadalnią, salonik z kominkiem, sypialnia i łazienka. Dwie kolejne sypialnie i łazienka znajdują się na poddaszu. Na działce stoi też drewniany domek letniskowy z kuchnią, jadalnią i zadaszonym tarasem z widokiem na jezioro. Działka to także stajnia na sześć koni i wybieg dla nich.

Cena nieruchomości to 2,95 mln zł.

Zbigniew Nienacki przed domem w Jerzwałdzie (1990), fot. Przemysław Poznański/zupelnieinnaopowiesc.com

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d