artykuł seriale

HBO rozpoczyna prace nad drugim sezonem “Rodu Smoka” | Na podstawie powieści George’a R.R. Martina

HBO rozpoczyna prace nad drugim sezonem “Rodu Smoka”, na podstawie powieści George’a R.R. Martina “Ogień i krew”.

Jak czytamy w komunikacie prasowym HBO, w Leavesden Studio w Wielkiej Brytanii rozpoczęły się prace nad produkcją drugiego sezonu serialu HBO Original – “Ród Smoka” (House of the Dragon). Serial powstał na podstawie książki George’a R.R. Martina “Ogień i krew” i skupia się na wydarzeniach, które miały miejsce 200 lat przed tymi przedstawionymi w  “Grze o tron”.  “Ród smoka” opowiada historię rodu Targaryenów. 

― “Ród Smoka” powraca. Jesteśmy zachwyceni możliwością pracy nie tylko z ekipą z poprzedniego sezonu serialu, ale także z nowymi utalentowanymi osobami, które pojawią się po obu stronach kamery. Już niedługo Wasi ulubieni bohaterowie znów będą konspirować, maszerować ze swoimi armiami oraz ujeżdżać smoki. Nie możemy się doczekać, kiedy podzielimy się z Wami tym nad czym teraz pracujemy” ― mówi, cytowany w komunikacie, Ryan Condal, współtwórca, showrunner i producent wykonawczy serialu.

W serialu wystąpią: Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Eve Best, Steve Toussaint, Fabien Frankel, Ewan Mitchell, Tom Glynn-Carney, Sonoya Mizuno oraz Rhys Ifans. Wśród powracającej obsady zobaczymy min. Harry Collett, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Phia Saban, Jefferson Hall oraz Matthew Needham.

Współtwórcą i producentem wykonawczym serialu jest George R.R. Martin.

Przeczytaj także:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: