artykuł

Serial „Nielegalni” według Severskiego już wkrótce | CANAL+ zapowiada premierę nowego serialu premium

Polityczne ambicje i osobiste porachunkami splatające się w pełnym napięcia i zwrotów akcji serialu. Zdekonspirowani agenci, transakcje bronią, nowa tożsamość, rozmach i nieprzewidywalność – tak „Nielegalnych” zapowiada CANAL+. Premiera wkrótce.

„Nielegalni” to kolejny serial premium, który szykuje dla swoich widzów CANAL+, po dwóch sezonach „Belfra” i serialowym thrillerze „KRUK. Szepty słychać po zmroku”, którego premiera miała miejsce w ostatnią niedzielę.

Fot. materiały prasowe nc+

Miłośnikom twórczości Vincenta V. Severskiego, byłego oficera polskiego wywiadu i bestselerowego pisarza, nie trzeba tłumaczyć, czego mogą spodziewać się po serialu. Będzie to z pewnością misternie skonstruowana intryga, osadzona we współczesnych realiach, rozgrywająca się w świecie służb specjalnych. Jak pisze w komunikacie platforma nc+, w pełny napięcia i zwrotów akcji serialu splotą się spektakularne misje polskich oficerów wywiadu z politycznymi ambicjami i osobistymi porachunkami. Akcja przeniesie nas z Warszawy do Sztokholmu, Stambułu i Mińska. Zdjęcia do produkcji ruszyły jesienią 2017 roku.

Przeczytaj także: 

Vincent V. Severski i jego „Zamęt” | Znamy szczegóły najnowszej powieści bestsellerowego pisarza

W rolę głównego bohatera „Nielegalnych”, Konrada Wolskiego, wcieli się Grzegorz Damięcki. Towarzyszy na ekranie plejada gwiazd polskiego kina: Andrzej Seweryn („Ostatnia rodzina”), Sylwia Juszczak („Krew z krwi” 2), Filip Pławiak („Czerwony pająk”), Agnieszka Grochowska („Obce niebo”), Adam Woronowicz („Sługi boże”), Tomasz Schuchardt („Cicha noc”) i wielu innych.

Mocną stroną „Nielegalnych” są niewątpliwie wybitni twórcy: reżyser Leszek Dawid („Jesteś bogiem”, „Ki”) i operator obrazu Piotr Sobociński jr („Wołyń”). Teraz do ekipy realizatorskiej dołączają reżyser Jan P. Matuszyński („Ostatnia rodzina”) i operator obrazu Kacper Fertacz („Ostatnia rodzina”). Scenarzystami serialu są: Maciej Kubicki (również producent kreatywny i wykonawczy), Dorota Jankojć-Poddębniak i Bartosz Staszczyszyn, zaś producentem wykonawczym serialu jest firma TELEMARK Anna Kępińska, Maciej Kubicki („Bez tajemnic”, „Pakt”, „Uwikłani”). Jak zapowiada nc+ serial „już wkrótce” w CANAL+.

Przeczytaj także:

Ruszają zdjęcia do serialu „Nielegalni” według Severskiego | Znamy obsadę!

Fot. materiały prasowe nc+

Vincent V. Severski, autor bestsellerowych powieści polityczno-szpiegowskich „Nielegalni”, „Niewierni”, „Nieśmiertelni” i „Niepokorni” podkreślał podczas swojego spotkania w ramach zeszłorocznego Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda, że serial oparty na jego książkach nie będzie wierną adaptacją, będzie raczej oparty na motywach z powieści. I chwalił scenarzystów, którzy ciekawie, choć czasem inaczej niż on, poprowadzili wątki, twórczo wykorzystując to, co napisał.

Kup książki Vincenta V. Severskiego

%d