artykuł

Serial „Nielegalni” według Severskiego już wkrótce | CANAL+ zapowiada premierę nowego serialu premium

Polityczne ambicje i osobiste porachunkami splatające się w pełnym napięcia i zwrotów akcji serialu. Zdekonspirowani agenci, transakcje bronią, nowa tożsamość, rozmach i nieprzewidywalność – tak „Nielegalnych” zapowiada CANAL+. Premiera wkrótce.

„Nielegalni” to kolejny serial premium, który szykuje dla swoich widzów CANAL+, po dwóch sezonach „Belfra” i serialowym thrillerze „KRUK. Szepty słychać po zmroku”, którego premiera miała miejsce w ostatnią niedzielę.

Fot. materiały prasowe nc+

Miłośnikom twórczości Vincenta V. Severskiego, byłego oficera polskiego wywiadu i bestselerowego pisarza, nie trzeba tłumaczyć, czego mogą spodziewać się po serialu. Będzie to z pewnością misternie skonstruowana intryga, osadzona we współczesnych realiach, rozgrywająca się w świecie służb specjalnych. Jak pisze w komunikacie platforma nc+, w pełny napięcia i zwrotów akcji serialu splotą się spektakularne misje polskich oficerów wywiadu z politycznymi ambicjami i osobistymi porachunkami. Akcja przeniesie nas z Warszawy do Sztokholmu, Stambułu i Mińska. Zdjęcia do produkcji ruszyły jesienią 2017 roku.

Przeczytaj także: 

Vincent V. Severski i jego „Zamęt” | Znamy szczegóły najnowszej powieści bestsellerowego pisarza

W rolę głównego bohatera „Nielegalnych”, Konrada Wolskiego, wcieli się Grzegorz Damięcki. Towarzyszy na ekranie plejada gwiazd polskiego kina: Andrzej Seweryn („Ostatnia rodzina”), Sylwia Juszczak („Krew z krwi” 2), Filip Pławiak („Czerwony pająk”), Agnieszka Grochowska („Obce niebo”), Adam Woronowicz („Sługi boże”), Tomasz Schuchardt („Cicha noc”) i wielu innych.

Mocną stroną „Nielegalnych” są niewątpliwie wybitni twórcy: reżyser Leszek Dawid („Jesteś bogiem”, „Ki”) i operator obrazu Piotr Sobociński jr („Wołyń”). Teraz do ekipy realizatorskiej dołączają reżyser Jan P. Matuszyński („Ostatnia rodzina”) i operator obrazu Kacper Fertacz („Ostatnia rodzina”). Scenarzystami serialu są: Maciej Kubicki (również producent kreatywny i wykonawczy), Dorota Jankojć-Poddębniak i Bartosz Staszczyszyn, zaś producentem wykonawczym serialu jest firma TELEMARK Anna Kępińska, Maciej Kubicki („Bez tajemnic”, „Pakt”, „Uwikłani”). Jak zapowiada nc+ serial „już wkrótce” w CANAL+.

Przeczytaj także:

Ruszają zdjęcia do serialu „Nielegalni” według Severskiego | Znamy obsadę!

Fot. materiały prasowe nc+

Vincent V. Severski, autor bestsellerowych powieści polityczno-szpiegowskich „Nielegalni”, „Niewierni”, „Nieśmiertelni” i „Niepokorni” podkreślał podczas swojego spotkania w ramach zeszłorocznego Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda, że serial oparty na jego książkach nie będzie wierną adaptacją, będzie raczej oparty na motywach z powieści. I chwalił scenarzystów, którzy ciekawie, choć czasem inaczej niż on, poprowadzili wątki, twórczo wykorzystując to, co napisał.

Kup książki Vincenta V. Severskiego

Reklamy

jeden komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.