artykuł

Michał Larek na Grandzie | Festiwal pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

Pisarz i wykładowca Michał Larek Będzie goście Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda, nad którym Zupełnie Inna Opowieść ma patronat medialny. Z autorem serii „Dekada” możecie spotkać się dwukrotnie – w sobotę 22 września o godz. 11.00 i tego samego dnia podczas gali premier.

Kryminał z czasów przełomu | Z Michałem Larkiem rozmawia Przemysław Poznański

Michał Larek w 2014 roku wydał „Martwe ciała”, reportaż o Edmundzie Kolanowskim, seryjnym zabójcy z Poznania, a w 2016 roku powieść kryminalną „Mężczyzna w białych butach”, inspirowaną autentyczną historią. Obydwie książki napisał we współpracy z Waldemarem Ciszakiem, adwokatem. Tak rozpoczęta się pisarska kariera jednego z najbardziej znanych dziś autorów kryminałów, ale także wykładowcy, który w 2016 roku spróbował swoich sił jako… dziennikarz, publikując – wraz z Jerzym Borowczykiem – tom wywiadów „Punkty zapalne”, zawierający rozmowy m.in. z Vincentem V. Severskim, Miładą Jędrysik, Adamem Danielem Rotfeldem i Krzysztofem Millerem.

ŚWIAT W OGNIU | Jerzy Borowczyk, Michał Larek, Punkty zapalne

W zeszłym roku rozpoczął pisanie serii „Dekada”, przewidzianej na dziesięć tomów. O pierwszej części, „Furia”, pisaliśmy: Tym, co zdaje się fascynować Michała Larka, nie jest intryga, akcja czy pokazywanie metod kryminalistycznych (choć wszystko to znajdziemy w „Furii”), lecz próba rozpracowania motywów działania i sposobu rozumowania mordercy, postaci – trzeba przyznać – działającej nieszablonowo. A wszystko to na tle nie mniej fascynujących czasów przełomu i towarzyszącym im narodzin kobiecej niezależności.

Dorwać uwodziciela | Michał Larek, Furia (seria Dekada)

Na festiwalu Granda pisarz zaprezentuje wydany niedawno tom drugi „Na tropie”, to trzymający w napięciu kryminał, który przy okazji pokazuje złożoność ludzkiej natury na tle skomplikowanych  czasów ustrojowego przełomu.

Motywy Harry’ego | Michał Larek, Na tropie (seria Dekada)

22 września, godz. 11, Pawilon, Ewangelicka 1, Poznań

Tajna broń pisarza. Michał Larek i Joanna Opiat-Bojarska zdradzą sekrety warsztatu pisarskiego i przedstawiają swoich konsultantów. Ich gośćmi będą: marek Bronicki – były komendant lubuskiej policji oraz  “Marek” – były funkcjonariusz Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Spotkanie poprowadzi Przemysław Semczuk

22 września, godz. 19.30, Aula Artis ul. Kutrzeby 10, Poznań

GALA PREMIER, czyli co nowego w kryminale. Książki zaprezentują: Robert Malecki, Marcel Woźniak, Michał Larek, Max Czornyj, Mateusz Lemberg, Piotr Bojarski, Dagmara Andryka, Bartosz Szczygielski, Anna Bińkowska, Jacek Ostrowski, Krzysztof A. Zajas, Piotr Liana, Agnieszka Pruska, Lilia łada. Spotkanie z pisarzami poprowadzi Dariusz Milejczyk. Na spotkanie obowiązują bezpłatne zaproszenia 

Program festiwalu

%d