seriale

Serial według prozy J.R.R. Tolkiena nadchodzi | Amazon podał datę premiery

Realizowany przez Amazon dla platformy Prime serial oparty na prozie J.R.R. Tolkiena ma datę premiery. Sama opowieść osadzona zostanie w czasach Drugiej Ery Śródziemia.

Z okazji zakończenia zdjęć, realizowanych w Nowej Zelandii, Amazon pochwalił się w mediach społecznościowych pierwszym zdjęciem z serialu „Władca Pierścieni”, niemającego jednak wiele wspólnego z opowieścią sfilmowaną już przez Petera Jacksona na podstawie tryptyku J.R.R. Tolkiena.

Jego akcja rozgrywać się będzie tysiące lat przed opowieścią o Frodo Bagginsie, ale spotkamy ponownie takie postaci jak Galadriela i Elronda czy Sauron. Znajdziemy się w majestatycznych lasach elfickiego Lindonu, wyspiarskim królestwie Numenoru, ale także w najdalszych zakątkach znanego świata, leżących gdzieś na marginesach map.

Pierwsza informacja o planowanym serialu pojawiła się w 2017 roku. Serial jest planowany jako minimum 5 sezonów, a pierwszy z nich – według serwisu imdb.com ma mieć 8 odcinków. Zdjęcia do odcinka pilotażowego zostały właśnie zakończone. Data premiery to 2 września 2022 roku.

O czym będzie serial? Informację o fabule zamieścił jakiś czas temu serwis TheOneRing.net. Wynika z niej, że serial przeniesie nas do Drugiej Ery Śródziemia. To czas liczony od zniszczenia Morgotha aż do upadku Saurona, pokonanego przez Ostatni Sojusz Elfów i Ludzi. To wtedy wykuto Pierścienie Władzy.

Przeczytaj także:

Producent pochwalił się też zdjęciami z planu. Widzimy na nich jednak tylko lokacje i ekipę.

WIĘCEJ

1 komentarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d bloggers like this: