artykuł seriale

Jest zarys fabuły serialu „Władca Pierścieni” | Czas na Drugą Erę Śródziemia

Pojawił się pierwszy zarys fabuły serialu „Władca Pierścieni”, realizowanego przez Amazon Prime Video. Choć zobaczymy na ekranie niektórych bohaterów znanych z trylogii J.R.R. Tolkiena, to sama opowieść osadzona zostanie tysiące lat przed opowieścią o Frodo Bagginsie.   

Cate Blanchett jako Galadriela w filmie „Hobbit: Niezwykła podróż”, rez. Peter Jackson, fot. kadr z oficjalnego zwiastuna filmu

Informację o fabule zamieścił serwis TheOneRing.net. Wynika z niej, że serial przeniesie nas do Drugiej Ery Śródziemia. Oznacza to, że zobaczymy historię rozgrywającą się tysiące lat przed wydarzeniami z „Hobbita” i „Władcy Pierścieni” Tolkiena, choć oczywiście garściami czerpiącą z prozy twórcy Śródziemia. Druga Era to czas liczony od zniszczenia Morgotha aż do upadku Saurona, pokonanego przez Ostatni Sojusz Elfów i Ludzi. To wtedy wykuto Pierścienie Władzy.

W przytoczonym oficjalnym streszczeniu czytamy, że twórcy serialu przeniosą nas do epoki:

„(…) w której wykuwano wielkie mocarstwa, królestwa wznosiły się do chwały i popadały w ruinę, (…) a najczarniejsza postać, jaka kiedykolwiek wyszła spod pióra Tolkiena, groziła, że pokryje cały świat ciemnością”.

Wraz z bohaterami – wśród których spotkamy z pewnością Galadrielę i Elronda oraz wspomnianego już Saurona – znajdziemy się w majestatycznych lasach elfickiego Lindonu, wyspiarskim królestwie Numenoru, ale także w najdalszych zakątkach znanego świata, leżących gdzieś na marginesach map.

Pierwsza informacja o planowanym serialu pojawiła się w 2017 roku. Serial jest planowany jako minimum 5 sezonów, a pierwszy z nich – według serwisu imdb.com ma mieć 8 odcinków. Zdjęcia do odcinka pilotażowego  zostały zakończone i obecnie trwa jego postprodukcja. Ale oficjalna data premiery nie została podana.

Przeczytaj także:

%d bloggers like this: