artykuł

Robert Małecki będzie gościem Grandy | Festiwal pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

Autor kryminalnej trylogii o Marku Benerze i najnowszej „Skazy”, Robert Małecki, będzie gościem Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda, nad którym Zupełnie Inna Opowieść ma patronat medialny. Pisarza spotkacie w sobotę, 22 września, podczas Gali Premier oraz w niedzielę o godz. 12.30.

Robert Małecki wszedł na polską scenę kryminału przebojem, publikując w 2016 roku pierwszy tom trylogii o toruńskim dziennikarzu i właścicielu lokalnej gazety, Marku Benerze. Już wcześniej jednak dał się poznać jako autor opowiadań, m.in. zawartego w niezwykłym tomie „Nikomu się nie śniło” opowiadania „Pustka”, gdzie bohaterka musi stawić czoła mrocznej tajemnicy z dzieciństwa, wypartej, zapomnianej, schowanej głębiej jeszcze niż kryją się pokłady naszych snów.

Marzenia i koszmary | Nikomu się nie śniło | Pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

Jego trylogia – „Najgorsze dopiero nadejdzie”, „Porzuć swój strach”, „Koszmary zasną ostatnie” to kryminały z wysokiej półki, utrzymane w mrocznym klimacie, wynikającym jednak nie z opisów zbrodni, lecz warstwy psychologicznej. Osią serii jest bowiem rozpaczliwe poszukiwanie przez Benera zaginionej ciężarnej żony.

Nic nie wiesz, Bener | Robert Małecki, Porzuć swój strach

W tym  miesiącu pisarz opublikował powieść „Skaza” (recenzja wkrótce). Według opisu wydawnictwa historia rozpoczyna się… zimą 2018 roku. Wtedy to ze skutego lodem jeziora zostają wyciągnięte zwłoki nastolatka. Nie widać jednak znamion przestępstwa, podobnie jak w przypadku ciała starszego, bezdomnego mężczyzny o nieustalonej tożsamości. Jednak zdaniem komisarza Bernarda Grossa pytań w obu sprawach jest więcej niż odpowiedzi. I kiedy zacznie je zadawać, mieszkańcy pobliskiego miasteczka nabiorą wody w usta.

Ukryta prawda | Robert Małecki, Koszmary zasną ostatnie

Sobota, 22 września, godz. 19.30, Aula Artis, ul. Kutrzeby 10

GALA PREMIER, czyli co nowego w kryminale. Książki zaprezentują: Robert Malecki, Marcel Woźniak, Michał Larek, Max Czornyj, Mateusz Lemberg, Piotr Bojarski, Dagmara Andryka, Bartosz Szczygielski, Anna Bińkowska, Jacek Ostrowski, Krzysztof A. Zajas, Piotr Liana, Agnieszka Pruska, Lilia łada. Spotkanie z pisarzami poprowadzi Dariusz Milejczyk. Na spotkanie obowiązują bezpłatne zaproszenia 

Niedziela, 23 września, godz. 12.30, pawilon, ul. Ewangelicka 1, Poznań

Trzech panów i zbrodnia. Z Robertem Małeckim i Marcelem Woźniakiem rozmawiał będzie Wojciech Chmielarz.

Program festiwalu 

%d bloggers like this: