artykuł

Znany jest tytuł i okładka najnowszej powieści Joanny Opiat-Bojarskiej | Rzeczywiście będzie „megamęsko”

Kto jest dobrym gliną, a kto dał się skorumpować przestępcom? Wyjaśnienie tego to zadanie funkcjonariuszy z elitarnego Biura Spraw Wewnętrznych Policji. To oni są bohaterami najnowszej powieści Joanny Opiat-Bojarskiej, która ma się ukazać w październiku. W internecie pojawiła się okładka i tytuł książki.

Nie wiadomo czy okładka jest już ostateczna – wydawnictwo Muza nie odpowiedziało na nasze pytanie w tej sprawie. Faktem jest, że na jego stronie zamiast okładki widnieje wciąż „zaślepka”, nie ma tez daty wydania. Jest za to tytuł: „Kryształowi”. I to właśnie pod tym tytułem znaleźć można zapowiedź książki na stronie księgarni Bonito.pl. Co więcej, znajdziemy tu też podtytuł: „Tom 1. Świeża krew” oraz okładkę. na niej z kolei blurb autorstwa znanego aktora Marcina Dorocińskiego: „Od czasu serialu Pitbull nie widziałem tak brutalnego obrazu polskiej policji”. W notce towarzyszącej książce znajdziemy za to polecenie samej Pauliny Świst – popularnej autorki ukrywającej swoje prawdziwe nazwisko i twarz: „Brutalna. Brudna. Brawurowa. Ostra jazda! Polecam!”.

O tej książce Joanna Opiat-Bojarska mówiła nam już w listopadzie 2017 roku. „Na pewno będzie megamęsko. Będę musiała myśleć jak mężczyzna i czuć jak mężczyzna. Co prawda jestem raczej męskim typem kobiety, ale i tak będzie to ode mnie wymagało sporo pracy i skupienia. (…) Prawdę mówiąc gdy wpadłam na pomysł napisania nowej serii, to prawie natychmiast go odrzuciłam. Uznałam, że jest niemożliwy do realizacji. Z braku – w moim ówczesnym odczuciu – możliwości dotarcia do osób, które szczerze porozmawiałyby ze mną o swojej pracy” – mówiła nam autorka.

Teraz będzie megamęsko | Z Joanną Opiat-Bojarską rozmawia Przemysław Poznański

W notce na Bonito.pl czytamy: „Skorumpowani policjanci uwikłani są w niebezpieczne relacje z gangami. By ich wyeliminować i oczyścić własne szeregi, powołano elitarne Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Funkcjonariusze Biura nazywani są „kryształowymi”, choć bezustanny emocjonalny rollercoaster sprawia, że i oni sięgają po dragi, są uzależnieni od adrenaliny i mają skłonność do autodestrukcji. Walkę ze sprzedajnymi glinami rozpoczyna też antyterrorysta, Paweł Dobrogowski, pseudonim Driver. Outsider z konieczności, rozwodnik z wyboru, policjant z krwi i kości. Jego pierwsze zadanie – ma znaleźć haki na kumpla z pododdziału, który pracuje dla narkogrupy”.

Książkę poleca tu również „Marek”, były funkcjonariusz BSWP. Co ciekawe, będzie on 22 września gościem Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda.

Premiera książki prawdopodobnie 31 października.

Reklamy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.