artykuł

Znany jest tytuł i okładka najnowszej powieści Joanny Opiat-Bojarskiej | Rzeczywiście będzie „megamęsko”

Kto jest dobrym gliną, a kto dał się skorumpować przestępcom? Wyjaśnienie tego to zadanie funkcjonariuszy z elitarnego Biura Spraw Wewnętrznych Policji. To oni są bohaterami najnowszej powieści Joanny Opiat-Bojarskiej, która ma się ukazać w październiku. W internecie pojawiła się okładka i tytuł książki.

Nie wiadomo czy okładka jest już ostateczna – wydawnictwo Muza nie odpowiedziało na nasze pytanie w tej sprawie. Faktem jest, że na jego stronie zamiast okładki widnieje wciąż „zaślepka”, nie ma tez daty wydania. Jest za to tytuł: „Kryształowi”. I to właśnie pod tym tytułem znaleźć można zapowiedź książki na stronie księgarni Bonito.pl. Co więcej, znajdziemy tu też podtytuł: „Tom 1. Świeża krew” oraz okładkę. na niej z kolei blurb autorstwa znanego aktora Marcina Dorocińskiego: „Od czasu serialu Pitbull nie widziałem tak brutalnego obrazu polskiej policji”. W notce towarzyszącej książce znajdziemy za to polecenie samej Pauliny Świst – popularnej autorki ukrywającej swoje prawdziwe nazwisko i twarz: „Brutalna. Brudna. Brawurowa. Ostra jazda! Polecam!”.

O tej książce Joanna Opiat-Bojarska mówiła nam już w listopadzie 2017 roku. „Na pewno będzie megamęsko. Będę musiała myśleć jak mężczyzna i czuć jak mężczyzna. Co prawda jestem raczej męskim typem kobiety, ale i tak będzie to ode mnie wymagało sporo pracy i skupienia. (…) Prawdę mówiąc gdy wpadłam na pomysł napisania nowej serii, to prawie natychmiast go odrzuciłam. Uznałam, że jest niemożliwy do realizacji. Z braku – w moim ówczesnym odczuciu – możliwości dotarcia do osób, które szczerze porozmawiałyby ze mną o swojej pracy” – mówiła nam autorka.

Teraz będzie megamęsko | Z Joanną Opiat-Bojarską rozmawia Przemysław Poznański

W notce na Bonito.pl czytamy: „Skorumpowani policjanci uwikłani są w niebezpieczne relacje z gangami. By ich wyeliminować i oczyścić własne szeregi, powołano elitarne Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Funkcjonariusze Biura nazywani są „kryształowymi”, choć bezustanny emocjonalny rollercoaster sprawia, że i oni sięgają po dragi, są uzależnieni od adrenaliny i mają skłonność do autodestrukcji. Walkę ze sprzedajnymi glinami rozpoczyna też antyterrorysta, Paweł Dobrogowski, pseudonim Driver. Outsider z konieczności, rozwodnik z wyboru, policjant z krwi i kości. Jego pierwsze zadanie – ma znaleźć haki na kumpla z pododdziału, który pracuje dla narkogrupy”.

Książkę poleca tu również „Marek”, były funkcjonariusz BSWP. Co ciekawe, będzie on 22 września gościem Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda.

Premiera książki prawdopodobnie 31 października.

%d bloggers like this: