artykuł

Wojciech Chmielarz gościem Grandy | Festiwal pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

Laureat Nagrody Wielkiego Kalibru z 2015 roku, Wojciech Chmielarz, będzie gościem Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda, nad którym Zupełnie Inna Opowieść ma patronat medialny. Pisarza spotkacie w sobotę, 22 września, o godz. 14 i w niedzielę, 23 września, o godz. 12.30.

Wojciech Chmielarz to jeden z najbardziej znanych pisarzy kryminałów w Polsce. Nie dość, że zdobył najbardziej prestiżową nagrodę przyznawana za prozę kryminalną, to jeszcze był do niej sześciokrotnie nominowany. Wcześniej pracował jako dziennikarz, m.in. w „Pulsie Biznesu” i „Pressie”, publikował też w „Nowej Fantastyce”, „Pocisku” i „Polityce”. Był też redaktorem naczelnym serwisu internetowego niwserwis.pl, zajmującego się tematyką przestępczości zorganizowanej, terroryzmu i bezpieczeństwa międzynarodowego.

Chmielarz: Nie żegnam się z Mortką | Premiera książki Wojciecha Chmielarza „Cienie”

Miłośnikom kryminałów znany jest przede wszystkim jako autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce: „Podpalacz” (2012), „Farma lalek” (2013), „Przejęcie” (2014), „Osiedle marzeń” (2016) i „Cienie” (2018).

Bez litości | Wojciech Chmielarz, Cienie

Stworzył także cykl gliwicki: „Wampir” (2015) i „Zombie” (2017) oraz postapokaliptyczną powieść „Królowa głodu” (2014). Jego najnowsza powieść nosi tytuł “Żmijowisko” (Marginesy, 2018).

Sobota, 22 września, godz. 14, Pawilon, Ewangelicka 1, Poznań

Bohaterowie niepokorni. Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem i Mariuszem Czubajem poprowadzi Anna Misztak.

Niedziela, 23 wrzesnia, godz. 12.30, Pawilon, Ewangelicka 1

Trzech panów i zbrodnia. Z Robertem Małeckim i Marcelem Woźniakiem rozmawiał będzie Wojciech Chmielarz.

Program festiwalu 

%d bloggers like this: