artykuł

#BookOffice | O czym chcieliście czytać w styczniu 2018 na zupelnieinnaopowiesc.com

Styczeń stał pod znakiem debiutu… Wydawnictwa Pauza, które weszło na rynek znakomitą książką Davida Vanna „Legenda o samobójstwie”. Ale wśród tekstów, które czytaliście najchętniej, znalazły się też m.in. informacje o nadchodzących książkach Vincenta V. Severskiego i Małgorzaty Musierowicz oraz premierze powieści Manuli Kalickiej.

A szczegółowo wygląda to tak:

Alaskańska autoterapia | David Vann, Legenda o samobójstwie

„Legenda o samobójstwie” Davida Vanna to jedna z tych książek, gdy po przeczytaniu pierwszej strony masz przeczucie, że oto w twoich rękach znajduje się proza wybitna, a po skończonej lekturze masz już tę pewność.

Nadciąga August P. | Wiosną kolejny tom „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz

Mamy świetną wiadomość dla fanów cyklu powieściowego „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz. Już wiosną 2018 roku ukaże się kolejny tom – „Ciotka Zgryzotka”. [Aktualizacja: powieść ukaże się 14 marca] Informacją pochwaliła się na swojej stronie sama autorka.

Vincent V. Severski i jego „Zamęt” | Znamy szczegóły najnowszej powieści bestsellerowego pisarza

Porwanie Polaka w Pakistanie nakręca spiralę międzynarodowych i wewnątrzkrajowych rozgrywek. Do akcji wkracza Sekcja z trójką nietuzinkowych bohaterów – oto punkt wyjścia najnowszej powieści Vincenta V. Severskiego, autora znanego z bestsellerowego polityczno-szpiegowskiego cyklu rozpoczętego powieścią „Nielegalni”. Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa Czarna Owca.

Hity 2017 roku! | Co czytaliście, co polecamy

Piąteczek! I to przed sylwestrem. A to oznacza sporo czasu na czytanie. A jeśli szukacie inspiracji, po co sięgnąć, to poniżej znajdziecie 17 najpopularniejszych artykułów z tego roku. Zobaczcie, o czym chcieliście czytać. Pokusiliśmy się też o wybranie – spośród 100 zamieszczonych w tym roku zrecenzowanych książek – tych, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę. Zupełnie Innego Nowego Roku!

Bestsellery Empiku 2017 | Które książki sprzedawały się najlepiej?

Mróz, Miłoszewski, Brown, Läckberg. Lagercrantz czy Wohlleben? Wszyscy ci autorzy odkryli, jak docierać do masowego odbiorcy, co oznacza, że swoim wydawcom gwarantują dobrą sprzedaż. Zwycięzców plebiscytu poznamy 6 lutego.

Uratował mnie Grotowski | Z Davidem Vannem rozmawia Przemysław Jakub Hinc

Proszenie mężczyzn o to, by nie interesowali się bronią, to jak proszenie ich o to, żeby przestali interesować się seksem. Jest to jeden z wielu powodów, dla których to kobiety powinny rządzić światem, a mężczyźni zostać na zawsze odsunięci od jakiegokolwiek sprawowania władzy – przekonuje ceniony amerykański pisarz David Vann w wywiadzie z Przemysławem Jakubem Hincem dla zupelnieinnaopowiesc.com, rozpoczynającym – jak mówi sam autor – polską debatę o jego twórczości po ukazaniu się w Polsce jego pierwszej książki „Legenda o samobójstwie”. Książkę wydało Wydawnictwo Pauza w tłumaczeniu Dobromiły Jankowskiej.

TAJEMNE ŻYCIE SKARPET | Justyna Bednarek, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)

Najlepsza książka dziecięca według jury konkursu „Przecinek i Kropka”. Surrealistyczna, pełna wzruszeń z pięknymi ilustracjami opowieść wyjaśniająca dlaczego czasem z pralki wyjmujemy tylko jedną skarpetkę.

W zamknięciu | Bartosz Szczygielski, Krew

Bartosz Szczygielski we „Krwi” rozgrywa po mistrzowsku dwa motywy: zamknięcia oraz tytułowej krwi. Zamknięcia i fizycznego, i umysłowego, a krwi zarówno jako niezbędnego atrybutu dobrego kryminału, jak i symbolu nie zawsze zdrowych rodzinnych więzi. A potem misternie te motywy łączy.

Ruszają zdjęcia do serialu „Nielegalni” według Severskiego | Znamy obsadę!

Adaptacja misternie skonstruowanych szpiegowskich powieści Vincenta V. Severskiego już w przyszłym roku na ekranach telewizorów. Canal+ rozpoczął produkcję serialu. W roli Konrada…

Powrót Irenki | Premiera książki Manuli Kalickiej „Koniec i początek”

Trudne powojenne czasy i trzy kobiety, które muszą się zmierzyć z traumą wojny, by przetrwać mimo przeciwności losu – taki jest punkt wyjścia powieści „Koniec i początek” Manuli Kalickiej. Premiera książki odbyła się w czwartek.

 

Zestawieniu obejmuje najczęściej czytane teksty w danym miesiącu, niezależnie od daty publikacji

 

Tu znajdziesz „Legendę o samobójstwie” Davida Vanna

 

%d bloggers like this: