artykuł

Czas na całkowite wyzwolenie | Zbliża się premiera książki „Nam Thar. Podróż, Miłość, Wyzwolenie”

Aria i jego najdroższa Sonali to bohaterowie niezwykłej książki „Nam Thar. Podróż, Miłość, Wyzwolenie”, z którymi przejdziemy przez dwa i pół tysiąca lat historii buddyzmu i pięć żywotów prowadzących do upragnionego stanu umysłu – wyzwolenia. Premiera książki już w piątek, 2 lutego, a dzień wcześniej, w czwartek, odbędzie się spotkanie z autorkami w księgarnio-kawiarni Bílý Koníček w Muzeum Etnograficznym (ul. Kredytowa 1) o godz. 18.00

Historia życia każdego człowieka to nadzwyczajna podróż przez stany świadomości, emocje, uczucia, tęsknoty i oczekiwania. A co gdybyśmy mogli żyć wiele razy, aż do momentu kiedy zrozumiemy naturę miłości, zazdrości i nienawiści oraz uświadomimy sobie, czym jest prawdziwa wolność?

Właśnie o tym jest książka „Nam Thar. Podróż, Miłość, Wyzwolenie” – epicka podróż, dzięki której przemierzymy odległe szlaki w Indiach, Nepalu, Tybecie i Anglii. Razem z głównym bohaterem o imieniu Aria i jego najdroższą Sonali pokonamy wiele przeszkód stojących na drodze i wspólnie przejdziemy przez pięć żywotów prowadzących do upragnionego stanu umysłu – wyzwolenia (Nan Thar oznacza właśnie „całkowite wyzwolenie” – stan nieuwarunkowanej radości i absolutnej wolności od cierpienia i niewiedzy). Losy tej pary rozgrywają się na przestrzeni 2500 lat, od VI wieku p.n.e. do końca XX wieku n.e. W trakcie swojej wędrówki zakochani poznają mistrzów buddyjskich i stopniowo uczą się tajników pracy z umysłem. Dzięki temu dowiadują się, jak walczyć z demonami – zarówno tymi zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Poznamy dzięki nim narodziny sztuki buddyjskiej, poznamy słynną filozofię Nagardżuny, będziemy obserwować epokę podboju muzułmańskiego, upadek buddyzmu w Indiach oraz przeniesienie nauk do Tybetu oraz inwazję chińską na Tybet.

Powieść napisała Lena Leonteva – historyk, naukowiec i Marzena Popławska – filmowiec, podróżnik i miłośnik sztuki buddyjskiej. Jej wydanie to owoc współpracy i przyjaźni wielu osób z całego świata, osób, które przyłączyły się do akcji croundfundingowych na polakpotrafi.pl i indiegogo.com oraz tych, którzy wsparli działania swoją pracą.

Książka zachwyca także stroną plastyczną – twórca rycin zamieszczonych w książce to słynny znawca sztuki Wschodu Robert Beer, Anglik wiele lat mieszkający w Nepalu, a ilustracje do książki stworzył Kolumbijczyk Carlos Cubillos.

W sprzedaży dostępne będą dwie wersje językowe książki: polska i angielska oraz e-book.

 

%d bloggers like this: