konkurs

Zdobądź „Nasze zaginione serca” Celeste Ng | Konkurs

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Relacja mamy dla Was trzy egzemplarze powieści Celeste Ng „Nasze zaginione serca”.

To książka 2022 roku według m.in. TIME Magazin. Po straszliwym kryzysie ekonomicznym w USA powstaje represyjny system rządów, w ramach którego władze mogą przesiedlać dzieci dysydentów, szczególnie tych o azjatyckim pochodzeniu. Jednym z takich dzieci jest dwunastoletni Bird, który mieszka z ojcem, emerytowanym profesorem Harvardu zdegradowanym do pracy w bibliotece. Bird za wszelką cenę chcę się dowiedzieć, co stało się z jego zaginioną trzy lata wcześniej matką, poetką chińskiego pochodzenia.

„Nasze zaginione serca” to opowieść o świecie, w którym szukano winnych kryzysu, i o świecie, w którym ich znaleziono. Zawsze są przecież jacyś oni, jacyś inni, odzierani z godności, pozbawiani tożsamości.

Pytanie konkursowe brzmi:

Literacki obraz alternatywnej teraźniejszości lub wizja postapokaliptycznego świata niedalekiej przyszłości to zawsze ostrzeżenie, którego warto posłuchać. Jeśli lubicie takie książki, to za co? Koniecznie też podajcie przykłady.

Bardzo jesteśmy ciekawi Waszych odpowiedzi. Jury nagrodzi trzy najciekawsze, wyróżniające się kreatywnością i – co istotne – oryginalne, nigdzie nie publikowane wcześniej. Wpisujcie je w komentarzach pod tym wpisem, albo pod postem konkursowym na Facebooku.

Konkurs trwa od chwili publikacji tego wpisu do 22 marca, do godz. 23.59.

Regulamin (udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: