artykuł

Bond w oryginale w nowej edycji | Wydawnictwo publikuje okładki

13 kwietnia, z okazji 70. rocznicy premiery powieści „Casino Royale” w Wielkiej Brytanii ukaże się jubileuszowa edycja powieści o agencie 007 Iana Fleminga. Wydawca właśnie opublikował okładki książek.

Okładki zostały zaprojektowane przez Webb & Webb Design Ltd. Wspólnym elementem okładek są zajmujące całą przestrzeń cyfry 007, a projektanci stawiają na prosty, często minimalistyczny wygląd, skupiając się głownie na symbolicznym przekazie opowieści. I tak choćby okładka powieści „Goldfinger” jest cała złota, pozbawiona innych elementów z wyjątkiem nazwiska autora, tytułu i numeru agenta. Na okładce „Diamenty są wieczne” znajdziemy wizerunek skorpiona, a „Operacja ‘Piorun’” to wystrzelony pod wodą harpun. Na żadnej z okładek nie znajdziemy za to broni palnej.

Okładki jubileuszowego oryginalnego wydania „Diamenty są wieczne”, „Goldfinger” i „W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”

Ian Fleming opublikował 12 powieści i dwa tomy opowiadań z Jamesem Bondem. Cykl ten zyskał popularność dzięki ekranizacjom, które dały początek trwającej do dziś filmowej franczyzie, liczącej sobie już 25 filmów (oraz trzy filmy zrealizowane poza serią).  

Wszystkie okładki znajdziecie na stronie wydawcy

Przeczytaj także:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: