artykuł seriale

Serial „Opowieść podręcznej” wraca w 5. sezonie | Premiera 15 września w HBO Max

„Opowieść podręcznej”, serial, realizowany na motywach powieści Margaret Atwood, wraca w 5. sezonie. Premiera 15 września w HBO Max.

Elisabeth Moss w serialu „Opowieść podręcznej”, fot. materiały prasowe HBO Max

Opowieść podręcznej opowiada o życiu w dystopijnym Gileadzie – totalitarnym świecie, który powstał na terenie dawnych Stanów Zjednoczonych. Freda (Elizabeth Moss), jedna z niewielu płodnych kobiet znanych w opresyjnej Republice Gilead jako Podręczne, walczy o przetrwanie sprowadzona do roli surogatki potężnego wpływowego Komandora i jego żony.

Yvonne Strahovski w serialu „Opowieść podręcznej”, fot. materiały prasowe HBO Max

W nowym sezonie główna bohaterka June, czyli dawna Freda (Elisabeth Moss), musi zmierzyć się z konsekwencjami zabicia komandora Waterforda. Stara się też na nowo zdefiniować swoją tożsamość i cel. Owdowiała Serena (Yvonne Strahovski) próbuje poprawić swoją pozycję w Toronto, gdy wpływy Gileadu rośną w Kanadzie. Komandor Lawrence (Bradley Whitford) współpracuje z Nickiem (Max Minghella) i Lydią (Ann Dowd), próbując zreformować Gilead i zdobyć władzę. June, Luke (O-T Fagbenle) i Moira (Samira Wiley) walczą z Gileadem na odległość, kontynuując misję ocalenia i ponownego spotkania się z Hannah.

Serial Opowieść podręcznej (The Handmaid’s Tale) wyprodukowany został przez MGM Television.

Premiera piątego sezonu serialu  zaplanowana została na 15 września w HBO Max. Na antenie HBO premierowa emisja pierwszego odcinka serialu odbędzie się 19 września o godz. 21:10.

%d bloggers like this: