wideo wywiad

Vincent V. Severski o powieści „Plac Senacki 6 PM” | Rozmawia Przemysław Poznański [WIDEO]

To moja najbardziej osobista książka. Po prostu dojrzałem, żeby opowiedzieć coś ze swojego życia. Może nie jest autobiograficzna, ale bardzo głęboko osadzona w mojej historii – mówi Vincent V. Severski, autor powieści „Plac Senacki 6 PM”. I dodaje: Chciałem też udowodnić, że szpiedzy czasami naprawdę ratują świat. Rozmawia Przemysław Poznański.

OBEJRZYJ WYWIAD 👇

„Plac Senacki 6 PM” to rasowy szpiegowski thriller rozgrywający się w czasach politycznego i społecznego przełomu. Czasach, które zmuszają bohaterów do dokonania nierzadko trudnego wyboru, mogącego mieć wpływ na dalsze losy świata.

Z jednej strony napięta sytuacja geopolityczna, wynikająca z konkretnego zagrożenia konfliktem zbrojnym, z drugiej – zaledwie kilka osób, od których zależy, czy zagrożenie to przybierze rozmiary realnej wojny. Nigdy wcześniej – może poza znakomitą „Christine” – Severski nie pokazał tak wyraźnie tych „nielicznych” (parafrazując Churchilla), którzy, uciekając się często jedynie do siły argumentów i zasobów własnej inteligencji, ratują tak „wielu”. We wspomnianej „Christine”, osnutej wokół najmniej rozpoznanego epizodu z życia Krystyny Skarbek, pisarz uchylił rąbka działań wywiadu  mogących zdecydować o losach trwającej już II wojny światowej. Tutaj, w „Placu Senackim 6 PM”, przenosi nas do roku 1990, by opowiedzieć fikcyjną (jak zarzekał się w rozmowie), ale niezwykle prawdopodobną historię ludzi, którzy uratowali świat przed potencjalną wojną. Wojną atomową. 

Przeczytajcie naszą recenzję:

%d