artykuł seriale

Serial „Rozmowy z przyjaciółmi” według powieści Sally Rooney | Premiera na HBO Max 3 czerwca

Serial „Rozmowy z przyjaciółmi” – adaptację bestsellerowej, debiutanckiej powieści Sally Rooney – będzie można obejrzeć w HBO Max już 3 czerwca.

Serial w reżyserii Lenny’ego Abrahamsona oraz Leanne Welham jest rozgrywającą się w Dublinie inteligentną opowieścią o dwóch studentkach college’u oraz o dziwnej i nieoczekiwanej relacji, jaką nawiązują z małżeństwem, Melissą i Nickiem.

Serial śledzi losy Frances (Alison Oliver), 21-letniej studentki college’u, która nawiązuje serię relacji zmuszających ją do skonfrontowania się po raz pierwszy z własnymi słabościami. Frances jest uważną, przenikliwą i bystrą obserwatorką. Jej ex-dziewczyna, a obecnie najlepsza przyjaciółka, Bobbi (Sasha Lane) jest pewna siebie, bezkompromisowa i fascynująca. Choć zerwały ze sobą trzy lata temu, Frances i Bobbi są praktycznie nierozłączne i razem występują w Dublinie jako poetki słowa mówionego.

Na jednym z występów poznają Melissę (Jemima Kirke), pisarkę, która jest nimi zafascynowana. Bobbi i Frances zaczynają spędzać czas z Melissą i jej mężem, Nickiem (Joe Alwyn), przystojnym, ale powściągliwym aktorem. Podczas gdy Melissa i Bobbi flirtują ze sobą otwarcie, Nick i Frances nawiązują intensywny, sekretny romans, zaskakujący dla nich obojga. Wkrótce romans zaczyna poddawać próbie więź między Frances i Bobbi, zmuszając Frances do ponownego przemyślenia wielu kwestii dotyczących jej samej, ale i przyjaźni, która tak dużo dla niej znaczy.

Serial wyprodukowany został przez Element Pictures dla BBC Three oraz Hulu.

3 czerwca w HBO Max znajdziecie cały sezon serialu, który liczy 12 odcinków.

Przeczytaj także:

Źródło: materiały prasowe HBO Polska

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: