konkurs

Zdobądź „Dom” Piotra Kościelnego | Konkurs na zupelnieinnaopowiesc.com

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Czarna Owca mamy dla Was trzy egzemplarze powieści Piotra Kościelnego „Dom”. Premiera książki już 27 kwietnia.

Wschowa to spokojne, niewielkie miasto, którego sielankę przerywają dwie zagadkowe śmierci. Na swoje życie targnęli się były nauczyciel i ksiądz miejscowej parafii. Ich sprawy prowadzi komisarz Marta Lipowicz – policjantka od niedawna służąca w lokalnej komendzie.

Pytanie konkursowe:

W czym tkwi siła kryminałów rozgrywających się w małych miasteczkach? Podajcie przykłady, koniecznie uzasadnijcie swój wybór.

Bardzo jesteśmy ciekawi Waszych odpowiedzi. Jury nagrodzi trzy najciekawsze, wyróżniające się kreatywnością i – co istotne – oryginalne, nigdzie nie publikowane wcześniej. Wpisujcie je w komentarzach pod tym wpisem, albo pod postem konkursowym na Facebooku.

Konkurs trwa od chwili publikacji tego wpisu do 27 kwietnia, do godz. 23.59.

Regulamin ⬇️

1 komentarz

  1. Siła kryminałów rozgrywających się w małych miasteczkach bierze się z naturalnej, organicznej energii pulsującej w niewielkich społecznościach. Na tę energię składają się lokalna, nieraz mroczna historia, tajemnice miejscowych „pań i panów Dulskich”, wrośnięte w społeczną tkankę układy i stosunki, nietykalne świętości i twarde tabu. Są to również napięcia tworzące się na powierzchni tego, co ma być widoczne oficjalnie oraz tego, co faktycznie jest. Stale pękająca, jątrząca, zasychająca i znów pękająca rana, rozprucie patchworka ludzkich historii.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d bloggers like this: