artykuł seriale

„Sceny z życia małżeńskiego” w HBO | Amerykański serial na motywach Bergamana

Już 13 września w HBO i HBO GO zadebiutuje serial „Sceny z życia małżeńskiego”, stworzony na podstawie historii autorstwa Ingmara Bergmana. W głównych rolach Oscar Isaac i Jessica Chastain.

„Sceny z życia małżeńskiego” (Scenes from a Marriage) to nowy miniserial HBO na podstawie historii autorstwa Ingmara Bergmana. Film (i miniserial) pod tym samym tytułem (szwedz. Scener ur ett äktenskap) został zrealizowany przez słynnego reżysera na podstawie oryginalnego scenariusza w 1973 r.

Twórcą i reżyserem serialu jest Hagai Levi. Jego „Sceny z życia małżeńskiego” na nowo przedstawią klasyczną już historię miłości, nienawiści, pożądania, monogamii, małżeństwa i rozwodu, tym razem jednak z perspektywy współczesnej amerykańskiej pary. 

Mira (Jessica Chastain) jest pewną siebie kobietą, która robi karierę w spółce technologicznej, ale czuje się niespełniona w małżeństwie. Jonathan (Oscar Isaac) to wycofany i wrażliwy profesor filozofii, który za wszelką cenę chce ratować ich związek.

Serial pokazuje złożone osobowości Miry i Jonathana – ludzi, którzy mają świadomość, że ich małżeństwo nie legło w gruzach z powodu jednego wydarzenia czy problemu. Jego twórcy stawiają na bezkompromisową szczerość i zapraszają widzów, by przysłuchiwali się prywatnym rozmowom pary, którą targają uczucia wahające się od nienawiści do miłości.

Fot. materiały prasowe HBO

Premiera miniserialu odbędzie 13 września w HBO oraz HBO GO. W serwisie HBO GO pierwszy odcinek dodany zostanie nad ranem. Na antenie HBO premierowa emisja zaplanowana została równolegle z amerykańską, czyli o godz. 03:00, a następnie powtórzona o godzinie 20:10. Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień o tej samej porze. Serial liczy 5 odcinków.

%d