artykuł

Star Wars: Visions z datą premiery i zwiastunem | Gwiezdne Wojny w wersji anime

Disney podał datę premiery serialu anime „Star Wars: Visions” – to już 22 września. Polskim fanom uniwersum Gwiezdnych Wojen przyjdzie jednak poczekać jeszcze rok, bo dopiero wtedy wystartuje u nas usługa Disney+.

Kadr z oficjalnego zwiastuna serialu „Star Wars: Visions”

Serial był jedną z tych produkcji, które w grudniu zeszłego roku zapowiedziała szefowa Lucasfilm, Kathleen Kennedy. Teraz Disney (właściciel Lucasfilmu) ogłosił, że serial pojawi się na platformie streamingowej Disney+ już 22 września.

„Star Wars: Visions” to krótkie filmy w stylu anime, zrealizowane przez siedem japońskich studiów: Kamikaze Douga, Geno Studio, Studio Colorido, Trigger, Kinema Citrus, Science Saru i Production IG.

Każde studio wykorzystało charakterystyczne dla siebie style animacji, dzięki czemu każdy z dziewięciu odcinków będzie opowiedziany w nieco inny sposób.

Disney podał już tytuły poszczególnych odcinków, wiadomo też, że w jednym z nich (Tatooine Rhapsody) pojawi się postać Boby Fetta:

Kamikaze Douga – “The Duel” (Pojedynek)

Geno Studio – “Lop and Ochō”

Studio Colorido – “Tatooine Rhapsody”

Trigger – “The Twins” and “The Elder” (Bliźniaki i Starszy)

Kinema Citrus – “The Village Bride” (Panna młoda ze wsi)

Science Saru – “Akakiri” and “T0-B1”

Production IG – “The Ninth Jedi” (Dziewiąty jedi)

Jak stwierdził Disney+ w komunikacie prasowym, „Gwiezdne wojny” Od samego początku tworzone były pod wpływem japońskiej mitologii i filmów Akiry Kurosawy. Nowe wizje będą eksplorować to dziedzictwo kulturowe dzięki unikalnemu stylowi animacji i punktowi widzenia każdego ze studiów anime.

Serial dostępny będzie na razie z japońskim i angielskim dubbingiem. W wersji amerykańskiej wystąpią m.in. Lucy Liu, Joseph Gordon-Levitt, Temuera Morrison (Boba Fett), Neil Patrick Harris. W wersji oryginalnej (japońskiej) głosów postaciom użyczyli m.in. Masaki Terasoma, Hiroyuki Yoshino, Akio Kaneda, Junya Enoki, Chinatsu Akasaki, Takaya Hashi i Yū Miyazaki.

W Polsce platforma Disney+ zadebiutuje latem 2022 roku.  

WIĘCEJ

%d