artykuł

„Co komu pisane” Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego pod naszym patronatem ! Premiera 11 lutego

Już 11 lutego nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukaże się powieść Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego „Co komu pisane”. Objęliśmy książkę naszym patronatem.

To jest opowieść o sile zemsty, która dominuje nad wszystkimi innymi uczuciami, bo mieści się w niej i miłość, i smutek, i tęsknota.

Cicha spokojna miejscowość pod Warszawą. W życie pewnego lekarza ginekologa niespodziewanie wdziera się znana pisarka. Dobra, poczytna, tajemnicza introwertyczka, której książki znają niemal wszyscy, a mało kto wie, jak wygląda. Raptem postanawia ona wyjść z cienia, porzucić rutynę, by zasmakować prawdziwego życia, jakim obdziela bohaterów swoich powieści.

Wraz z przybyciem Janiny Opiłko, życie Tomasza Bocianowskiego, zmienia się diametralnie. Zgodnie z treścią jednej z piosenek wokół pana doktora mnożą się niesamowite i przerażające wydarzenia. Ktoś zaczyna go prześladować.

Autorka, chcąc nie chcąc, coraz mocniej angażuje się w tę historię, nie bacząc, iż jej samej może grozić realne niebezpieczeństwo…

Z tego wszystkiego, powstaje książka, choć w zasadzie wszystko dzieje się wedle jej zamysłu, bo książkę pisała sama, uzupełniając ją tylko o wydarzenia przez nią sprowokowane.

Podczas gdy ktoś zdaje się wiedzieć o wszystkim z wyprzedzeniem, realizując z nieubłaganą konsekwencją plan, nawiązujący do kolejnych zwrotek pewniej piosenki, a mogący mieć tylko jeden możliwy finał. Zaplanowany przez niego.

Maria Ulatowska (cykl o Sosnówce, „Domek nad morzem”, „Kamienica przy Kruczej”, „Całkiem nowe życie” i kilka innych powieści) oraz Jacek Skowroński („Był sobie złodziej”, „Mucha”, „Zabić, zniknąć, zapomnieć”), laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Kryminalne, w 2014 roku połączyli siły, tworząc autorski duet – doszli bowiem do wniosku, że pisanie w duecie jest o wiele lepsze niż solo, zamierzają to robić do końca świata i ze trzydzieści lat dłużej. Dotychczas wydali razem dziesięć książek. Prywatnie, poza pisaniem, najbardziej lubią podróże po świecie, zwiedzili już cztery kontynenty, a przed nimi jeszcze wiele egzotycznych zakątków, które z całą pewnością odwiedzą.

Źródło: informacja wydawcy

1 komentarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d bloggers like this: