Reklamy
artykuł

Pisarze piszą powieści… na Facebooku | Chmielarz, Ćwiek, Kalinowski…

W czasie kwarantanny trudniej o książkową nowość. Na ratunek przyszli nam pisarze, którzy tworzą nowe powieści w odcinkach… na Facebooku. Wśród nich są Wojciech Chmielarz, Jakub Ćwiek i Grzegorz Kalinowski.

Wojciech Chmielarz opublikował pierwszy post 13 marca: „No dobra. To czas na drugą niespodziankę. To będzie zabawa, eksperyment. Pewna literacka przygoda. Na spotkaniach wielokrotnie mówiłem, że mam ochotę napisać taką prostą sensację. Westernową. O facecie, którzy przyjeżdża do miasteczka, zabija wszystkich złych i wyjeżdża. Ale jakoś nie potrafiłem się do tego zabrać. A wczoraj sobie pomyślałem, a może by teraz spróbować?”

Kolejne odcinki znajdziecie tutaj:

Na pomysł autora „Żmijowiska” odpowiedział Jakub Ćwiek. Pisarz zatytułował swoja powieść „Trochę kultury”. Jak pisze, uznał, że to świetny pomysł i postanowił dołączyć do zabawy. „Publikuję tu własną minipowieść w odcinkach na tych samych co Wojtek zasadach. Bez planu, kawałki wrzucane na żywca, bez redakcji, historia rozwija się w trakcie tworzenia” – pisze autor „Szwindla”. I dodaje: „Opowieść jest dostępna za darmo i dedykowana zarówno tym, którzy mogąc sobie na to pozwolić trzymają się zasady #zostańwdomu jak i wszystkim tym, którzy zmuszeni są wciąż pracować bądź to z powodu podejścia swoich szefów, bądź też dlatego, że stoją w pierwszym szeregu, byśmy wciąż mogli działać”.

Tutaj znajdziecie link do pierwszego odcinka.

„Kwarantanna” to z kolei tytuł powieści Grzegorza Kalinowskiego, którą w odcinkach można już czytać na facebookowym koncie pisarza. Jak zaznacza autor „Śmierci frajerom”, zawsze chciał powieść w odcinkach napisać. „Panie i Panowie, oto Dekameron naszych czasów, czyli… KWARANTANNA. Zapraszam do lektury i czekam na Państwa komentarze” – pisze Kalinowski, który niecałe trzy tygodnie temu opublikował swoją najnowszą powieść „Załoga”.

Tu znajdziecie pierwsze odcinki „Kwarantanny”.

Reklamy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: