artykuł

Pisarze piszą powieści… na Facebooku | Chmielarz, Ćwiek, Kalinowski…

W czasie kwarantanny trudniej o książkową nowość. Na ratunek przyszli nam pisarze, którzy tworzą nowe powieści w odcinkach… na Facebooku. Wśród nich są Wojciech Chmielarz, Jakub Ćwiek i Grzegorz Kalinowski.

Wojciech Chmielarz opublikował pierwszy post 13 marca: „No dobra. To czas na drugą niespodziankę. To będzie zabawa, eksperyment. Pewna literacka przygoda. Na spotkaniach wielokrotnie mówiłem, że mam ochotę napisać taką prostą sensację. Westernową. O facecie, którzy przyjeżdża do miasteczka, zabija wszystkich złych i wyjeżdża. Ale jakoś nie potrafiłem się do tego zabrać. A wczoraj sobie pomyślałem, a może by teraz spróbować?”

Kolejne odcinki znajdziecie tutaj:

Na pomysł autora „Żmijowiska” odpowiedział Jakub Ćwiek. Pisarz zatytułował swoja powieść „Trochę kultury”. Jak pisze, uznał, że to świetny pomysł i postanowił dołączyć do zabawy. „Publikuję tu własną minipowieść w odcinkach na tych samych co Wojtek zasadach. Bez planu, kawałki wrzucane na żywca, bez redakcji, historia rozwija się w trakcie tworzenia” – pisze autor „Szwindla”. I dodaje: „Opowieść jest dostępna za darmo i dedykowana zarówno tym, którzy mogąc sobie na to pozwolić trzymają się zasady #zostańwdomu jak i wszystkim tym, którzy zmuszeni są wciąż pracować bądź to z powodu podejścia swoich szefów, bądź też dlatego, że stoją w pierwszym szeregu, byśmy wciąż mogli działać”.

Tutaj znajdziecie link do pierwszego odcinka.

„Kwarantanna” to z kolei tytuł powieści Grzegorza Kalinowskiego, którą w odcinkach można już czytać na facebookowym koncie pisarza. Jak zaznacza autor „Śmierci frajerom”, zawsze chciał powieść w odcinkach napisać. „Panie i Panowie, oto Dekameron naszych czasów, czyli… KWARANTANNA. Zapraszam do lektury i czekam na Państwa komentarze” – pisze Kalinowski, który niecałe trzy tygodnie temu opublikował swoją najnowszą powieść „Załoga”.

Tu znajdziecie pierwsze odcinki „Kwarantanny”.

1 komentarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d bloggers like this: