artykuł

„Nawrócony” Artura Kawki i Moniki Wysockiej | Premiera 30 sierpnia

Pułkownik Piotr Mróz, emerytowany oficer wywiadu PRL, oferuje CIA pewne archiwum – tak rozpoczyna się powieść „Nawrócony” Artura Kawki i Moniki Wysockiej. Premiera 30 sierpnia.

„Nawrócony” to pasjonująca powieść akcji z pogranicza fikcji i rzeczywistości. Oto pułkownik Piotr Mróz, emerytowany oficer wywiadu PRL, oferuje CIA pewne archiwum. Wie, że ta propozycja wywoła lawinę zdarzeń, które wstrząsną nie tylko polskim wywiadem. Nie może się jednak cofnąć. Na szali stawia więc życie swoje i swoich bliskich. A czas biegnie nieubłaganie.

Tak pisze o tej Witold Gadowski: „Precyzyjnie splecione wątki powieści, wyraziste postaci i spora wiedza autora na temat działalności służb specjalnych zbudowały wciągającą opowieść. „Nawrócony” to dobry przykład literatury, która poza dobrą rozrywką niesie w sobie głębsze przesłanie”.

Kim są autorzy? Artur Kawka to właściciel rodzinnej firmy handlowej, autor „Niebezpiecznego sąsiedztwa”. Jego idolem jest Alistair MacLean. Monika Wysocka to miłośniczka historii i literatury, autorka artykułów na temat Haliny Poświatowskiej, laureatka konkursów poetyckich, niestroniąca od literatury sensacyjnej.  

%d bloggers like this: