artykuł

Już 13 marca „Kiedyś cię odnajdę” Małgorzaty Rogali | Druga książka wydana w ramach projektu #TeamPOCISK pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

Brutalny gwałt i morderstwo przed laty oraz kolejne, dokonane współcześnie według tego samego schematu. I prywatne dochodzenie, które może zwieść na manowce – to punkt wyjścia kryminału „Kiedyś cię odnajdę” Małgorzaty Rogali, który ukaże się 13 marca nakładem wydawnictwa Skarpa Warszawska, w ramach projektu #TeamPOCISK.

– „Kiedyś cię odnajdę” to moja pierwsza powieść kryminalna, jej premiera miała miejsce w kwietniu 2014 r., a w styczniu 2018 jej poprzedni wydawca zrobił dodruk w nowej okładce – tłumaczy nam Małgorzata Rogala. Najnowsza edycja jest więc wznowieniem, ale – jak zaznacza pisarka – ulepszonym, wygładzonym, z nową redakcją.

– Fabularnych zmian nie ma, choć przywróciliśmy kilka obyczajowych smaczków, kiedyś usuniętych – wyjaśnia Małgorzata Rogala.

O czym jest książka? Weronika miała dziewiętnaście lat, kiedy jej matkę brutalnie zgwałcono i zamordowano we własnym mieszkaniu. Policji nie udało się złapać zwyrodnialca, który się tego dopuścił, więc sprawę umorzono. Gdyby nie Olga, jej najlepsza przyjaciółka, Weronice trudniej byłoby się otrząsnąć po tej tragedii. A teraz, po dziesięciu latach, kolejny cios. W podobnych okolicznościach ginie Olga. I znowu brak postępów w śledztwie prowadzonym przez Szymona Pawelca z wydziału zabójstw. Tym razem Weronika nie zamierza jednak bezczynnie się temu przyglądać. Zaczyna prywatne dochodzenie, w którym głównym podejrzanym jest jeden z byłych współpracowników jej przyjaciółki. Czy ten trop nie zwiedzie jej na manowce?

Tu można kupić książkę w przedsprzedaży

Książka ukaże się pod patronatem portalu Zupełnie Inna Opowieść, a także Crime+Investigation Polsat, Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda, snakksiazki.pl, Wielki Buk – blog literacki, Czyt-NIK, Nowalijki, Czytamykryminały.pl i magazynu literackiego-kryminalnego POCISK.

1 komentarz

  1. „Kiedyś Cię odnajdę” to wciągająca powieść, która zwiera wszystko, co powinien zawierać dobry kryminał. Polecamy!

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d bloggers like this: