artykuł

Najnowszy „Cormoran Strike” ma polski tytuł i datę premiery | Powieść ukaże się w Polsce jeszcze w tym roku

Polskie tłumaczenie najnowszego tomu o Cormoranie Strike’u i Robin Ellacott autorstwa Roberta Galbraitha ukaże się w niewiele ponad dwa miesiące od premiery wydania oryginalnego. Wydawnictwo Dolnośląskie ogłosiło już datę publikacji w Polsce i polski tytuł powieści.

Na czwarta część kryminalnej historii rozpoczętej książka „Wołanie kukułki” czytelnicy musieli czekać aż trzy lata, mimo że poprzednie części ukazywały się co rok. Nic jednak dziwnego. Ukrywająca się pod pseudonimem Robert Galbraith pisarka J.K. Rowling miała w ostatnich latach sporo innej pracy. Zajmowała się przede wszystkim scenariuszami do dwóch filmów z serii „Fantastyczne zwierzęta”, a wcześniej także współpracowała przy sztuce teatralnej „Harry Potter i przeklęte dziecko”.

Magia słów, magia czynów | Harry Potter i przeklęte dziecko. Część pierwsza i druga

Premiera „Lethal White”, najnowszej odsłony serii o Cormoranie Strike’u w Wielkiej Brytanii ukaże się 18 września. Jak zapowiedział polski wydawca – Wydawnictwo Dolnośląskie – do rąk polskich czytelników książka trafi już 28 listopada.

Jej polski tytuł to dosłowne tłumaczenie, Brzmieć będzie „Zabójcza biel”. Jak już pisaliśmy punktem wyjścia intrygi jest pojawienie się w biurze detektywistycznym Cormorana Strike’a i jego wspólniczki Robin Ellacott zmartwionego młodego człowieka, który twierdzi, że był świadkiem zabójstwa dziecka. Strike odnosi wrażenie, że mężczyzna jest niezrównoważony psychicznie, poza tym myli szczegóły swojej historii. Ale zanim Strike zdąży go dopytać, Billy ucieka z biura w panice. Chcąc rozwikłać te zagadkę, Strike i Ellacott podążą krętymi ulicami Londynu, by dotrzeć do tajnego sanktuarium w murach Parlamentu i do pięknego, ale złowieszczego wiejskiego dworu.

Cormoran Strike powróci we wrześniu | Znany jest już zarys fabuły powieści „Lethal White”

%d bloggers like this: