artykuł

Mateusz Lemberg gościem Grandy | Festiwal pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

Autor thrillera „Dom węży”, Mateusz Lemberg, będzie gościem Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda, nad którym Zupełnie Inna Opowieść ma patronat medialny. Pisarza spotkacie w sobotę, 22 września, podczas uroczystej Gali Premier.

W 2013 roku opowiadanie Marcina Lemberga zostało nagrodzone na słynnym wrocławskim Festiwalu Kryminałów, co zachęciło go do pisania. Stworzył serię cieszących się powodzeniem powieści z komisarzem Witczakiem w roli głównej. „Zasługa nocy” zdobyła nominację do nagrody głównej na najlepszą kryminalną powieść miejską (Piła, 2015). Jego najnowsza powieść „Dom węży” (nad którą mamy patronat medialny) to pełnokrwisty thriller.

Z nienawiści | Mateusz Lemberg, Dom węży

Jak pisaliśmy, w każdej z warstw – kryminalnej, psychologicznej i obyczajowej „Dom węży” jest przede wszystkim opowieścią o nienawiści. A ściślej – o mężczyznach, którzy nienawidzą kobiet. Ale jest też opowieścią o próbie wyzwolenia się. Z matni zgotowanej przez oprawcę, a może przede wszystkim z matni kompleksów i wpojonych norm.

Z inspiracji życiem | Rozmowa z Mateuszem Lembergiem [WIDEO]

Sobota, 22 września, godz. 19.30, Aula Artis, ul. Kutrzeby 10

GALA PREMIER, czyli co nowego w kryminale. Książki zaprezentują: Robert Malecki, Marcel Woźniak, Michał Larek, Max Czornyj, Mateusz Lemberg, Piotr Bojarski, Dagmara Andryka, Bartosz Szczygielski, Anna Bińkowska, Jacek Ostrowski, Krzysztof A. Zajas, Piotr Liana, Agnieszka Pruska, Lilia łada. Spotkanie z pisarzami poprowadzi Dariusz Milejczyk. Na spotkanie obowiązują bezpłatne zaproszenia 

Program festiwalu 

%d bloggers like this: