artykuł

Harry Potter powraca! | Spotkania wokół premiery książki „Harry Potter. Podróż przez historię magii”

W najbliższą sobotę w Warszawie, a tydzień później w Poznaniu spotkanie z magią spod znaku Harry’ego Pottera! Wydawnictwo  Media Rodzina zaprasza do salonów Empik w związku z wydaniem książki Harry Potter. Podróż przez historię magii”.

Ta książka to bogato ilustrowana książka towarzysząca wystawie Biblioteki Brytyjskiej, zorganizowanej na dwudziestolecie wydania „Harry’ego Pottera i Kamienia Filozoficznego”.

W Polsce książkę wydało wydawnictwo media Rodzina. W związku z tym na wszystkich czarodziejów i mugoli w lutym czekają dwa niezwykłe wydarzenia. W sobotę 17 lutego w warszawskiej Arkadii w holu przed Empikiem stanie scena, na której wydarzą się niezwykłe rzeczy – czarodziejskie pokazy z ciekłym azotem, sztuczki magiczne czy wielki quiz wiedzy o świecie Harry’ego Pottera. Wśród gości będzie można spotkać przechadzających się profesorów z Hogwartu: Dolores Umbridge, Alastora Moody’ego, Sybillę Trelawney i Severusa Snape’a, którzy będą nie tylko strofować uczniów (i odejmować punkty domom), ale też pozować do zdjęć. Zachęcamy do przyjścia w szatach czarodziejów – wśród uczestników zorganizowany będzie konkurs na najlepsze przebranie. Oprócz tego będzie można wziąć udział w lekcji zielarstwa, pomalować twarz w czarodziejskie wzory czy zrobić selfie na 14-metrowej ekspozycji ulicy Pokątnej.

Przeczytaj także: Magia słów, magia czynów | Harry Potter i przeklęte dziecko 

Sobota 17 lutego, godz. 12.00-18.00, CH Arkadia, hol przed salonem Empik, Warszawa

Tydzień później, 24 lutego, poznański Empik na placu Wolności  zamieni się w miejsce pełne magii!

Na uczestników imprezy będą czekały magiczne eksperymenty chemiczne, pokazy czarodziejskich sztuczek oraz warsztaty plastyczne, podczas których każdy będzie mógł zrobić własne fantastyczne zwierzę… z origami! Oprócz tego będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia w szatach czarodzieja na Peronie 9 i ¾, wróżenie z ręki, turnieje czarodziejów, limitowane gadżety ze świata Harry’ego Pottera i wiele innych atrakcji!

Sobota 24 lutego,  godz. 13.00-18.00, Empik przy pl. Wolności, Poznań

 

%d bloggers like this: