artykuł nasz patronat wydarzenia

Od 23 do 25 września Festiwal Granda 2022 | Pod naszym patronatem

Już 23 września rozpocznie się tegoroczna, ósma edycja Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda. Tym razem hasłem przewodnim wydarzenia jest „tryb warunkowy”. Jak co roku, i tym razem, objęliśmy Festiwal naszym patronatem.

Granda jest wydarzeniem, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez skierowanych do miłośników szeroko pojętej literatury kryminalnej z całej Polski. Poznański festiwal będzie miał w tym roku już ósmą edycję. Trwać będzie od 23 do 25 września w Domu Studenckim Hanka.

Kogo zobaczymy tym razem na scenie Grandy? Tu znajdziecie program, ale warto wspomnieć, że już pierwszego dnia posłuchać będzie można Wojciecha Chmielarza, laureata Nagrody Wielkiego Kalibru, autora powieści „Długa noc”. Zaraz po nim na scenie pojawi się Magdalena Grzebałkowska, pisarka i reportażystka, laureatka Grand Press, nominowana m.in. do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nike.

Sobota rozpocznie się od spotkania, które poprowadzi Przemysław Poznański z zupelnieinnaopowiesc.com. Jego gośćmi będą Anna Rozenberg, autorka „Masek pośmiertnych”, Julia Łapińska, Sara Antczak i Stefan Weisbrodt. Tego dnia na scenie zobaczymy też m.in. nagrodzonych Nagrodą Wielkiego Kalibru Ryszarda Ćwirleja, Joannę Jodełkę, Roberta Małeckiego, a także Piotra Bojarskiego, Bohdana Głębockiego, Marka Stelara, Macieja Siembiedę, Bartosza Szczygielskiego i Maksa Czornyja.

Wieczorem będzie można posłuchać rozmów z Vincentem V. Severskim, autorem m.in. powieści „Plac Senacki 6 PM” oraz Katarzyną Bondą. Sobota to także wykłady – prof. Antoniego Wójcika, specjalisty od fizyki atomowej oraz dr Doroty Lorkiewicz Muszyńskiej.

Niedziela będzie okazją do spotkania z bohaterami kryminałów dla dzieci. Od godz. 10 trwać będą warsztaty dla dzieci 5+ na podstawie premierowej książki Martina Widmarka i Heleny Willis. Po nich warsztaty na podstawie książek Andersa Sparringa oraz Pera Gustavssona oraz „Sekretu magika” Maksa Czornyja.

Po południu spotkać będzie można Beatę i Eugeniusza Dębskich, Joannę Opiat-Bojarską, Małgorzatę Rogalę, Krzysztofa Bochusa i Marcela Woźniaka.

Festiwalowi towarzyszyć będą Stacje Sensacje, czyli wydarzenia organizowane przy okazji Grandy, m.in. w Centrum Szyfrów Enigma.

%d bloggers like this: