artykuł

„Motylek” Katarzyny Puzyńskiej zostanie zekranizowany | Projekt player.pl i Akson Studio

„Motylek”, pierwszy tom kryminalnej sagi „Lipowo” Katarzyny Puzyńskiej zostanie zekranizowany. Poinformowała o tym w mediach społecznościowych sama pisarka.   

„EKRANIZACJA! Zdjęcia do ekranizacji Motylka ruszyły. Ależ się cieszę!” – ekscytuje się na Facebooku Katarzyna Puzyńska. Jak sama zaznacza, prawa do ekranizacji „Motylka” zostały sprzedane już dość dawno, ale dotąd nie ruszyły zdjęcia. „Historia tego projektu nadawałaby się na książkę. Początkowo miała być to koprodukcja międzynarodowa, co jak się okazało, utrudniło cały proces” – tłumaczy pisarka w swoim poście.

„Motylek” to kryminał, rozgrywający się w gęstej atmosferze małej społeczności Lipowa, a intryga toczy się wokół zagadek z przeszłości, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego. Oto w mroźny zimowy poranek na skraju mazurskiej wsi zostaje znalezione ciało zakonnicy. Początkowo wydaje się, że kobietę potrącił samochód. Szybko okazuje się jednak, że ktoś ją zabił i potem upozorował wypadek. Kilka dni później ginie kolejna osoba. Ofiary nie wydają się być ze sobą w żaden sposób związane. I tak zaczyna się wyścig z czasem. Policja musi odnaleźć mordercę, zanim zginą następne kobiety. Śledztwo ujawnia tajemnice mrocznej przeszłości zakonnicy, przy okazji odkrywając też mniejsze lub większe przewiny mieszkańców sielskiej – tylko na pozór – miejscowości.

Katarzyna Puzyńska, Motylek, Prószyński i S-ka, Warszawa 6 lutego 2014, ISBN: 9788378396956

„Motylek” to pierwszy tom sagi, która liczy sobie już 14 tomów. Pojawiają się tu postaci, które z czasem dla miłośników twórczości Puzyńskiej stały się kultowe. To m.in. Daniel Podgórski, miejscowy komisarz policji, czy Klementyna Kopp z wydziału kryminalnego. Pojawia się tu też Weronika Nowakowska, kobieta, która przyjeżdża do Lipowa, by otworzyć tu stajnię i wybieg dla koni. Jednak te plany idą na dalszy tor, gdy we wsi pojawia się pierwsze morderstwo.

Projekt ekranizacji książki trafił w ręce player.pl i Akson Studio. Puzyńska pokazała zdjęcie, na którym widać aktorkę wcielającą się w rolę Weroniki. „Na razie nie mogę jeszcze zdradzić więcej. Ale! Może Wy macie swoje typy. Jak myślicie, kto wcieli się w lipowską panią psycholog?! Kogo obstawiacie w innych rolach – Daniela, Klementyny i całej reszty ekipy?” – pisze autorka.

%d bloggers like this: