artykuł seriale

„Opowieść podręcznej” wraca w czwartym sezonie | Od 29 kwietnia w HBO GO

Serial oparty na powieści Margaret Atwood, „Opowieść podręcznej” doczekał się czwartego sezonu. Premiera 29 kwietnia w HBO GO.

W czwartym sezonie serialu  June (Elisabeth Moss), jako przywódczyni rebeliantów, staje do walki z Gileadem. Podejmowane przez nią ryzyko przyniesie jednak nieoczekiwane i niebezpieczne nowe wyzwania. Jej dążenie do wymierzenia sprawiedliwości i zemsty, będzie miało na nią olbrzymi wpływ, tak samo jak na relacje, które ceni najbardziej.

Obok Moss w serialu ponownie występują Joseph Fiennes (wyróżniony za swoją kreację nominacją do Emmy), Yvonne Strahovski (nominowana za swoją rolę do Złotego Globu i Emmy), Samira Wiley (nagrodzona za swoją rolę Emmy), Alexis Bledel (nagrodzona za swoją rolę Emmy), Ann Dowd (wyróżniona za swoją kreację nagrodą Emmy i nominacją do Złotego Globu), Max Minghella, Madeline Brewer, O-T Fagbenle, Amanda Brugel, Bradley Whitford (nagrodzona za swoją rolę Emmy) oraz Sam Jaeger.

Premiera najnowszego, czwartego sezonu serialu „Opowieść podręcznej” (The Handmaid’s Tale) zaplanowana została na 29 kwietnia w HBO GO. Premiera pierwszego odcinka na antenie HBO odbędzie się dzień później, 30 kwietnia.

Serial został wyprodukowany przez MGM Television, a jego międzynarodową dystrybucją zajmuje się MGM.

W serwisie HBO GO dostępny jest już także film dokumentalny „Margaret Atwood. Słowo to siła”, który przedstawia portret autorki powieści Opowieść podręcznej – niezwykłej kobiety i pisarki Margaret Atwood.

Źródło: komunikat prasowy HBO Polska

%d bloggers like this: