artykuł

„Wonder Woman 1984” w HBO GO | Premiera 1 kwietnia

Druga odsłona przygód Wonder Woman z powodu pandemii będzie miała w Polsce premierę nie w kinach, a w HBO GO. Film będzie można zobaczyć od 1 kwietnia.  

W Stanach Zjednoczonych „Wonder Woman 1984” była pokazywana równolegle w serwisie HBO Max i w wybranych kinach, które akurat były otwarte. W Polsce premiera była kilkukrotnie przekładana z powodu zamknięcia kin. Dlatego ostatecznie Warner Bros. zdecydował się pokazać film w płatnym streamingu.

Produkcja w reżyserii Patty Jenkins, z Gal Gadot w roli tytułowej, przeniesie widzów do lat 80., w których Wonder Woman będzie musiała zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem, ścigając dwóch nowych i groźnych wrogów: Maxa Lorda i Cheetah.

W filmie „Wonder Woman 1984” losy świata ponownie wiszą na włosku i tylko Wonder Woman może go uratować. Ten nowy rozdział w jej historii rozpoczyna się, gdy Diana Prince wiedzie spokojne życie wśród śmiertelników w latach osiemdziesiątych XX wieku – erze napędzanej przez nieustające dążenie do posiadania wszystkiego. Chociaż główna bohaterka w pełni osiągnęła już swoje moce, nadal pozostaje w cieniu, opiekując się starożytnymi artefaktami i korzystając ze swoich superbohaterskich zdolności wyłącznie anonimowo. Teraz jednak Diana będzie musiała wyjść z ukrycia i wykorzystać całą swoją mądrość, siłę oraz odwagę, aby ocalić ludzi przed światem, który sami sobie stworzyli.

Obok Gal Gadot w filmie pojawią się Chris Pine jako Steve Trevor, Kristen Wiig jako Cheetah, Pedro Pascal jako Max Lord, Robin Wright jako Antiope oraz Connie Nielsen jako Hippolyta.

Autorami scenariusza są Patty Jenkinsoraz Geoff Johns i Dave Callaham, a powstał on na podstawie komiksów DC – postać Wonder Woman została stworzona przez Williama Moultona Marstona.

A czekając na „Wonder Woman 1984” warto obejrzeć – już od 18 marca, także w HBO GO – reżyserską wersję „Ligii Sprawiedliwości” – film Zacka Snydera, będący autorska wizją kinowego przeboju z 2017 roku.

Źródło HBO Polska, Konsultacja: Maciej Skup

%d bloggers like this: