artykuł

Reżyserska wersja „Ligi Sprawiedliwości” tylko w HBO GO | Premiera 18 marca

„Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” – oczekiwana przez wielu fanów reżyserska wersja kinowego przeboju z 2017 roku będzie miała swoją premierę 18 marca w HBO GO.

Materiały prasowe HBO

Oryginalny film można było obejrzeć w kinach cztery lata temu. Głośno było jednak o problemach, z jakimi borykała się produkcja i o odejściu reżysera Zacka Snydera, którego na etapie postprodukcji zastąpił Joss Whedon. Wizja tego ostatniego, mniej mroczna od założeń, jakie poczynił Snyder, spotkała się z krytyką fanów. Po premierze rozpoczęli oni internetową kampanię skierowana do producenta, czyli Warner Bros. pod hasłem „Release the Snyder Cut” (wypuśćcie wersję Snydera).

Warner Bros. ugiął się. „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” – dłuższa i bardziej mroczna od wcześniejszej wersji – zostanie pokazana równolegle w amerykańskim HBO Max oraz europejskich serwisach HBO, w tym HBO GO w Polsce.

W filmie Bruce Wayne (Ben Affleck), chcąc mieć pewność, że poświęcenie Supermana (Henry Cavill) nie poszło na marne, łączy siły z Dianą Prince (Gal Gadot), by zwerbować zespół superbohaterów, którzy ochronią świat przed zbliżającym się niebezpieczeństwem o katastrofalnych rozmiarach. Zadanie okazuje się jednak trudniejsze, niż to sobie wyobrażał, ponieważ każdy z członków tej ekipy musi stawić czoła demonom własnej przeszłości. Tylko pokonanie tych przeszkód, pozwoli im stworzyć bezprecedensową grupę bohaterów. Może być jednak za późno, by w końcu zjednoczeni – Batman, Wonder Woman, Aquaman (Jason Momoa), Cyborg (Ray Fisher) i Flash (Ezra Miller), byli w stanie uratować planetę przed Steppenwolfem, DeSaadem, Darkseidem i ich zbrodniczymi zamiarami.

Autorem scenariusza filmu jest Chris Terrio, a leżąca u jego podstaw historia autorstwa Terrio oraz Snydera i Willa Bealla powstała rzecz jasna na podstawie komiksów DC „Superman” Jerry’ego Siegela oraz Joe’go Shustera.

1 komentarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d