artykuł

„Boże ciało” z nominacją do Oscara | Rozdanie nagród 9 lutego

Film „Boże ciało” w reżyserii Jana Komasy znalazł się w piątce filmów nominowanych do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Gala rozdania nagród już 9 lutego.

„Boże ciało”, kadr ze zwiastuna

„Boże ciało” (Corpus Christi) powstało na podstawie scenariusza Mateusza Pacewicza. Światowa premiera filmu odbyła się 2 września na festiwalu w Wenecji. Polska premiera odbyła się 11 października.

Bohaterem filmy jest dwudziestoletni Daniel (Bartosz Bielenia), który w czasie pobytu w poprawczaku przeszedł przemianę duchową i pragnie zostać księdzem, co jednak z jego przeszłością nie jest możliwe. Po wyjściu na wolność chłopak wykorzystuje zatem nieobecność lokalnego duchownego i w przebraniu księdza zaczyna w małym mieście pełnić posługę kapłańską. Jego metody są kontrowersyjne. Sytuacja komplikuje się, gdy do miasteczka przybywa jego dawny kolega z poprawczaka i gdy córka kościelnej zaczyna kwestionować duchowość Daniela.

O Nagrodę Akademii „Boże ciało” powalczy z takimi filmami jak „Kraina miodu” z Macedonii Północnej, „Nędznicy” z Francji, „Ból i blask” z Hiszpanii i „Parasite” z Korei Południowej.

%d bloggers like this: