artykuł

„Rana” Wojciecha Chmielarza pod naszym patronatem | Premiera 14 sierpnia

Już 14 sierpnia ukaże się najnowsza powieść Wojciecha Chmielarza, laureata Nagrody Wielkiego Kalibru i Złotego Pocisku. „Rana” to – jak pisze wydawca –  bezlitosne studium zła uśpionego w zaciszu domowego ogniska. Recenzja wkrótce.

Wojciech Chmielarz to jeden z najpoczytniejszych polskich pisarzy, autor bestsellerowych kryminałów z Jakubem Mortką, a także choćby rewelacyjnego „Żmijowiska”, którego ekranizację przygotowuje Canal+. W 2015 roku zdobył Nagrodę Wielkiego Kalibru za powieść „Przejęcie”, a tym – Złoty Pocisk za „Żmijowsko” (ex aequo z Katarzyną Bondą za „Czerwonego Pająka”).

Najnowsza powieść, „Rana” ukaże się już 14 sierpnia. Punktem wyjścia fabuły jest śmierć uczennicy ekskluzywnej prywatnej szkoły na warszawskim Mokotowie. Marysia ginie pod kołami pociągu, a jej nauczycielka, Elżbieta, próbuje odkryć, co się tak naprawdę stało. Rozpoczyna prywatne śledztwo, ale i ona wkrótce ginie. Jej ciało znika, a jedynymi osobami, które cokolwiek widziały, są Gniewomir, nieprzystosowany społecznie chłopak zafascynowany seryjnymi zabójcami, i Klementyna, samotna nauczycielka na życiowym zakręcie, której wydaje się, że praca w poważanej szkole to długo oczekiwany uśmiech losu. Szybko okaże się, jak bardzo się myli. Szkoła okazuje się miejscem pełnym tajemnic. Także pracujący w niej nauczyciele to osoby, które skrywają niejeden sekret.

„Rana” to powieść niepokojąca i mroczna, odsłaniająca najgłębiej skrywane tajemnice, o których nikt nie chce mówić.

%d