artykuł seriale

Ruszyły zdjęcia do „Żmijowiska” według powieści Wojciecha Chmielarza | Serial produkuje CANAL+

W kwietniu wystartowały zdjęcia do „Żmijowiska”, oryginalnej produkcji CANAL+ na podstawie książki Wojciecha Chmielarza. W roli głównej wystąpi Paweł Domagała.

fot. Jarosław Sosiński/CANAL+ (materiały prasowe)

Serial opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół z czasów studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska „Żmijowisko”. Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada, córka Arka i Kamili. Rozpoczynają się zakrojone na wielką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania. W trakcie jego prywatnego dochodzenia pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani. Sprawa coraz bardziej się gmatwa i pojawia się w niej coraz więcej wątków. Tym bardziej, że w tle poszukiwań nastolatki jest historia jej rodziców, ich przyjaciół z młodości oraz wzajemnych relacji pełnych skrywanych przez lata konfliktów, namiętności i uprzedzeń. Stopniowo ujawnia się brutalna prawda o życiu w kłamstwie, dwoistości ludzkiej natury oraz wyniszczającej obsesji zazdrości i nienawiści, która nieuchronnie prowadzi do tragedii.

Reżyserem serialu jest Łukasz Palkowski. W głównej roli zobaczymy Pawła Domagałę, a razem z nim wystąpią m.in.: Agnieszka Żulewska, Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Wojciech Zieliński, Marta Malikowska, Joachim Lamża, Davina Reeves-Ciara, Szymon Piotr Warszawski oraz Małgorzata Klara.

fot. Jarosław Sosiński/CANAL+ (materiały prasowe)

„Żmijowisko” to oryginalna produkcja CANAL+ na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza. Reżyserem wszystkich odcinków jest Łukasz Palkowski, scenariusz napisali wspólnie Dana Łukasińska oraz Wojciech Chmielarz. Za zdjęcia odpowiada Michał Sobociński, kierownikiem produkcji jest Marzena Bober. Producentem wykonawczym „Żmijowiska” na zlecenie CANAL+ jest Aurum Film – Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham.

„Żmijowisko” to trzecia oryginalna produkcja, którą w ostatnim czasie rozpoczął CANAL+. Na początku kwietnia ruszyły zdjęcia do superprodukcji „Król” na postawie prozy Szczepana Twardocha. Z kolei w marcu na plan wrócili twórcy serialu „Mały Zgon”, kryminału z elementami czarnej komedii Juliusza Machulskiego.

fot. Jarosław Sosiński/CANAL+ (materiały prasowe)
%d bloggers like this: