artykuł

„Jej drugie życie” Manuli Kalickiej pod naszym patronatem | Premiera już 13 sierpnia

Już 13 sierpnia ukaże się najnowsza powieść Manuli Kalickiej „Jej drugie życie” – dopełniająca wątki niezwykle popularnych książek „Dziewczyna z kabaretu” oraz „Koniec i początek”. Recenzja wkrótce.

Manula Kalicka to ceniona pisarka, autorka siedmiu powieści, licznych opowiadań i książki biograficznej poświęconej polskim malarzom.

Powieść „Jej drugie życie” to opowieść rozgrywająca się pod koniec 1944 roku. Maria hrabina Łęska i profesor Leon Rosenblatt, znany historyk sztuki, po dramatycznej ucieczce z okupowanej Polski znaleźli się w Londynie. On został szefem zespołu zajmującego się poszukiwaniami zrabowanych przez hitlerowców polskich dzieł sztuki, ona współpracuje z angielskim wywiadem. Tymczasem hrabina otrzymuje nieoczekiwaną propozycję udziału w niebezpiecznej tajnej misji na terenie Niemiec. Trzeba odzyskać pewne dokumenty, których ujawnienie naraziłoby na szwank Koronę brytyjską. Bohaterowie wyruszają do wciąż ogarniętej wojennym zamętem Europy. Na miejscu przekonują się, że w zamku Waldstein w pokrytej śniegiem Bawarii toczy się wielka gra… 
Książka, która – jak zwykle u Manuli Kalickiej trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony – ukaże się 13 sierpnia.

1 komentarz

  1. Gratulacje wspaniałego patronatu. Bardzo lubię tę autorkę i cieszę się na nowość.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d bloggers like this: