artykuł

Zdobądź powieść „Odwet” Vincenta V. Severskiego | Rozdanie patronackie na zupelnieinnaopowiesc.com

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Czarna Owca mamy dla Was trzy egzemplarze powieści Vincenta V. Severskiego „Odwet”. I od razu zaznaczamy – to jest konkurs dla miłośników twórczości tego pisarza.

„Odwet” to druga część nowej serii Vincenta V. Severskiego rozpoczętej powieścią „Zamęt”. Wcześniej pisarz zasłynął tetralogia „Nielegalni”, „Niewierni”, „Nieśmiertelni” i „Niepokorni”. Choć nowa seria opowiada o innych bohaterach, to niektóre postaci z pierwszej serii pojawiają się w nowych książkach. Byli wśród nich już Jagan oraz Lutek.

Pytanie konkursowe brzmi:  

Która z innych postaci pierwszej tetralogii Vincenta V. Severskiego – czyli poza Jaganem i Lutkiem – powinna Twoim zdaniem znaleźć się w trzecim tomie nowej serii i – co najważniejsze – dlaczego?

Jury nagrodzi trzy najciekawsze odpowiedzi, wyróżniające się kreatywnością i – co istotne – nigdzie nie publikowane wcześniej. Wpisujcie je w komentarzach pod tym wpisem, albo pod postem konkursowym na Facebooku.

Konkurs trwa od chwili publikacji tego wpisu do 12 lipca 2019 r., do godz. 23.59

Regulamin:

4 komentarze

  1. A może Pan Vincent w swojej nowej powieści umieścił by postać Karla Jorgensena? Były oficer wywiadu wojskowego, który po śmierci swojego ojca Hansa i przymusowym odejściu ze służby z przyczyn wiadomych, mógłby pojawić się na kartach powieści V.V.S. Karl kierując się jakże ludzkimi emocjami (choć ukrytymi, ponieważ służby nie kierują się przecież emocjami) zemsty za swojego ojca. Jorgensen junior mógłby pracować jako kontraktor – analityk dla Academi albo AirScan i poszukiwać… Chociażby chorążego Andrieja Trubowa, który miał zakończyć żywot jego ojca i z pewnością wie o swoich mocodawcach najwięcej…

    Dlaczego Karl? Ponieważ jedna z moich ulubionych postaci, które pojawiły się na kartach tetralogii V.V.S. jest Hans Jorgensen. Jestem wręcz zachwycony w jaki sposób autor przedstawił wnikliwe studium psychologiczne Jorgensena seniora. Człowieka ogromnie skrzywdzonego najpierw przez wojnę, a potem przez rodziecko/rosyjskie służby. Człowieka, którego całe życie za wyjątkiem ukochanej żony i syna było wielką bańką kłamstw. Pan Severski wręcz w idealny sposób przedstawił samotność jaka towarzyszyła Jorgensenowi (i pewnie każdemu nielegałowi). A Pan Krzysztof Gosztyła czytał powieść w taki sposób, jakbym miał okazję trzymać rękę na ramieniu kurtki Barboura Hansa i towarzyszyć mu podczas spaceru, słysząc także chrzęst pękającego ślimaka…

    W mojej skromnej ocenie serial nie oddał tak wnikliwie postaci Hansa Jorgensena, którego mam po prostu niedosyt, stąd też mój pomysł na wątek jego syna Karla.
    A co Pan na to Panie Severski?

  2. Kolejnej części powinien pojawić się Konrad. Prawde mówiąc ze służb nie odchodzi się nigdy. Nawet na emeryturze pozostają kontakty, wiadomości nigdy nie spisane i co najważniejsze doświadczenie, którego nigdy za dużo.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d bloggers like this: