artykuł

Vincent V. Severski będzie gościem Grandy | Festiwal pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

Były oficer wywiadu i autor bestsellerowej serii szpiegowskiej „Nielegalni” oraz powieści „Zamęt”, Vincent V. Severski, będzie gościem Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda, który Zupełnie Inna Opowieść objęła patronatem medialnym. Pisarza spotkacie w sobotę, 22 września, podczas spotkania prowadzonego przez Przemysława Poznańskiego z zupelnieinnaopowiesc.com.

Pospisuje swoje książki pseudonimem, ale nic dziwnego – przez 26 lat działał pod przybraną tożsamością jako oficer polskiego wywiadu. Za granicą spędził 13 lat, realizował zadania na Wschodzie, Azji, Bliskim Wschodzie, Afryce i Europie. Odbył około 140 misji w blisko 50 krajach. Zna biegle trzy języki. Został za swoją prace odznaczony i wyróżniany przez prezydentów i premierów RP, szefów zaprzyjaźnionych służb wywiadowczych oraz Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę.

Szpieg gra intelektem | Z Vincentem V. Severskim rozmawia Przemysław Poznański

Ślady tego doświadczenia znajdziemy w jego książkach. Jako prozaik zadebiutował w 2011 roku powieścią „Nielegalni”, kontynuowaną książkami „Niewierni”, „Nieśmiertelni” i „Niepokorni”. To seria, której bohaterami są agenci Wydziału Specjalnego Q Agencji Wywiadu – jednostki do zadań specjalnych.

Wydział Q w akcji | Nowe wydanie serii „Nielegalni” Vincenta V. Severskiego

Bestsellerowy cykl, który sprzedał się w ponad 500 tys. egzemplarzy, został zakupiony przez CANAL+ i już jesienią zobaczymy pierwszy sezon serialu „Nielegalni” z Grzegorzem Damięckim, Andrzejem Sewerynem, Sylwią Juszczak, Filipem Pławiakiem, Ireneuszem Czopem i Agnieszką Grochowską w głównych rolach.

Byliśmy na planie serialu „Nielegalni” | Reportaż z dnia zdjęciowego

W kwietniu ukazała się jego najnowsza powieść „Zamęt” – pierwszy tom nowej serii, w której bohaterami są oficerowie Sekcji z Romanem Leskim na czele. To opowieść o przyzwoitości, która musi się przebić przez zalew wszechobecnego cynizmu, w tym przez pokłady bezduszności polityków rozgrywających cudze nieszczęście dla własnych, doraźnych celów. Dlatego szybko okazuje się tu, że groźby uzbrojonych talibów nie są jedynym i najgorszym złem, z którym przyjdzie zmierzyć się bohaterom.

Sekcja od misji niewykonalnych | Vincent V. Severski, Zamęt

Ta powieść będzie kontynuowana książką „Odwet”. Gdy w Algierii i Azerbejdżanie giną oficerowie polskiego wywiadu, a w kraju zbliżające się wybory niebezpiecznie podgrzewają polityczną atmosferę, Sekcja – kierowana przez Romana Leskiego specjalna jednostka wywiadu – zaczyna mieć ręce pełne roboty. To punkt wyjścia „Odwetu”.

Vincent V. Severski kończy pisać „Odwet” | Znamy szczegóły powieści

Sobota, 22 września, godz. 12.30, Pawilon, ul. Ewangelicka 1

Dekonspiracja. Co kogo kręci w szpiegowaniu i jak to się kręci. Tomasz Sekielski i Vincent V. Severski odpowiedzą na pytania Przemysława Poznańskiego

Program festiwalu 

%d bloggers like this: