artykuł

Tomasz Sekielski będzie gościem Grandy | Festiwal pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

Dziennikarz i pisarz, Tomasz Sekielski, będzie gościem Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda, który Zupełnie Inna Opowieść objęła patronatem medialnym. Autora serii „Sejf” i „Susza” spotkacie w sobotę 22 września podczas spotkania prowadzonego przez Przemysława Poznańskiego z zupelnieinnaopowiesc.com.

Tomasz Sekielski był dziennikarzem śledczym TVN i TVP, reporterem i korespondentem. Jest twórcą wielu programów telewizyjnych (m.in. Prześwietlenie, Teraz My!, Czarno na białym, Po prostu). Wyróżniony został prestiżowymi nagrodami: m.in. Dziennikarz Roku, Grand Press, Wiktory, Telekamery, Niptel. Jest też cenionym realizatorem filmów dokumentalnych (m.in. Władcy marionetek). W 2014 roku założył wydawnictwo Od Deski Do Deski.

Nie piszę powieści z kluczem | Z Tomaszem Sekielskim rozmawia Przemysław Poznański

Jako pisarz Tomasz Siekielski zadebiutował w 2012 r. powieścią sensacyjną „Sejf” – opowieścią o dziennikarzu śledczym, który trafia na trop afery obejmującej zasięgiem świat polityki, biznesu i służb specjalnych. Sukces książki sprawił, że w kolejnych latach ukazały się jeszcze „Obraz kontrolny” i „Sejf 3. Gniazdo kruka”.

Do pisania powieści powrócił w roku 2016, publikując w swoim wydawnictwie pierwszy tom trylogii „Susza” – „Zapach suszy”. Zaczyna się od terrorystycznego zamachu w centrum Warszawy, nieopodal kancelarii premiera. Rozbite szkło, krew, jęki, zabici i ranni. Powołać trzeba sztab kryzysowy, rozpocząć śledztwo, znaleźć winnych. Media szukają bohaterów na pierwszą stronę, użalają się nad niewinnymi ofiarami, politycy wyczuwają potencjał na wykreowanie swoich nowych wizerunków, może nawet na korzystną dla nich zmianę warty. Bo w walce o władzę – czy to o rząd dusz nad widzami i czytelnikami, albo o ważne polityczne stanowisko – nawet czyjeś nieszczęście może okazać się trampoliną do celu, a przynajmniej ważnym elementem zbliżającym do jego osiągnięcia. Wszystko jest hasztagiem na twittera, który odpowiednio pozycjonuje nas w oczach opinii publicznej.

Hasztag: władza | Tomasz Sekielski, Susza I. Zapach suszy

Kontynuacja powieści – „Smak suszy” ukazała się w 2017 roku. Gdyby chcieć zdiagnozować Polskę taką, jak widzi ją tu Sekielski, to byłby to kraj duszny – nie tyle z powodu niemiłosiernego upału, ile przede wszystkim z powodu zatęchłej atmosfery, w jakiej pławią się elity. Te polityczne, zatopione w niekończących się aferach i knowaniach, oraz te biznesowe, pozbawione jakichkolwiek oporów w dążeniu do celu.

Świeża krew | Tomasz Sekielski, Susza II. Smak suszy

Sobota, 22 wrzesnia, godz. 12.30, Pawilon, ul. Ewangelicka 1

Dekonspiracja. Co kogo kręci w szpiegowaniu i jak to się kręci. Tomasz Sekielski i Vincent V. Severski odpowiedzą na pytania Przemysława Poznańskiego

Program festiwalu 

Fot. Rafał Meszka
%d bloggers like this: