seriale

„Will” – serial o młodym Szekspirze w TNT | Premiera już 13 lipca

W głównej roli debiutant Laurie Davidson, a całość utrzymana w punk-rockowym stylu – serial TNT „Will” opowiadający o młodości Szekspira zapowiada się jako jedno z najciekawszych telewizyjnych wydarzeń tego roku.

Polska premiera serialu już 13 lipca na kanale TNT. To wtedy poznamy nowe filmowe wcielenie największego angielskiego dramaturga. „Will” rozpoczyna się przybyciem młodego Williama Szekspira na przedstawioną w punk-rockowym stylu, teatralną scenę szesnastowiecznego Londynu. To ten moment, gdy na pytanie „Kim jesteś?” przyszły autor „Hamleta”, „Snu nowy letniej” czy „Burzy” odpowiedzieć może jedynie: „Nikim”. I szybko dodać: „Jeszcze”.

W nowym dla niego, uwodzicielskim, ale i brutalnym świecie młody Will konfrontuje swój talent z rozpieszczonymi widzami, ale i z wszechobecnymi tandetnymi festynami i religijnym fanatyzmem. Postacią Willa zauroczona jest Alice Burbage (Olivia DeJonge), utalentowana, piękna i zbuntowana córka Jamesa Burbage (Colm Meaney). Ojciec dziewczyny jest cieślą z ambitnym marzeniem zbudowania w Londynie pierwszego teatru od czasów Imperium Rzymskiego. Pomimo rodzinnych konotacji, normy społeczne uniemożliwiają Alice spełnianie się na teatralnej scenie. Wrodzonym talentem może pochwalić się również jej zakochany w sobie brat, Richard (Mattias Inwood). Przypadkowe spotkanie w teatrze pozwoli mu połączyć siły z Szekspirem i zainicjować wyjątkową w historii współpracę pomiędzy pisarzem i aktorem. Grono głównych bohaterów serialu uzupełnia dramaturg, poeta i główny rywal Willa, Christopher Marlowe (Jamie Campbell Bower) oraz zamożny i uznany stróż prawa Richard Topcliffe (Ewen Bremner).

Rytm opowieści naje nowoczesna oprawa muzyczna. Pilot serialu został napisany przez Craiga Pearce’a, wyreżyserował go Shekhar Kapur.

 

Przeczytaj także: Ruszyły zdjęcia do „Fantastycznych zwierząt 2” | W roli Dumbledore’a…

Przeczytaj także: Natura, cykl i człowiek | Chłopi wg Władysława Stanisława Reymonta, reż. Krzysztof Garbaczewski 

 

Will, reż. Craig Pearce

TNT, premiera 13 lipca 2017

 

%d bloggers like this: