artykuł

Ruszyły zdjęcia do „Fantastycznych zwierząt 2” | W roli Dumbledore’a…

Newt Scamander i Albus Dumbledore zewrą szyki, by dopaść Gellerta Grindelwalda, a bohaterowie trafią tym razem nie tylko do Nowego Jorku, ale także Londynu i Paryża. Za scenariusz drugiej części „Fantastycznych zwierząt…” odpowiada oczywiście J.K. Rowling.

Informacja o obsadzie i intrydze filmu obiegła dziś światowe media. Na Twitterze informacjami dzieli się też portal Pottermore. Nic dziwnego, bo producent – Warner Bros. – ujawnił całkiem sporo, biorąc pod uwagę, że premiera filmu planowana jest dopiero na listopad 2018 r.

Wiadomo, że w nowym filmie powrócą niemal wszyscy aktorzy znani z części pierwszej – nie tylko Eddie Redmayne jako Scamander i Johny Depp jako Grindelwald, ale także Katherine Waterstone jako aurorka Tina Goldstein i Alison Sudeol jako Queenie oraz Dan Fogler jako Jacob Kowalski. Co więcej – powróci niesamowity Ezra Miller w roli Credence’a.

 

Wśród nowych twarzy znajdziemy Jude’a Law, który zagra… młodego Dumbledore’a, a także Calluma Turnera w roli aurora Theseusa Scamandera, brata głównego bohatera oraz Zoë Kravitz jako Letę Lestrange, dawną miłość Newta.

 

Akcja filmu – do którego scenariusz napisała J.K. Rowling – rozpocznie się rok po wydarzeniach z części pierwszej, czyli w 1927 roku. Newt Scamander otrzyma informację, że groźny Gellert Grindelwald, do złapania którego przyczynił się kilka miesięcy wcześniej, zdołał nie tylko zbiec z więzienia, ale też zebrać grono popleczników. Bohaterowie znani z pierwszej części muszą połączyć siły Albusem Dumbledorem. Dla tego ostatniego może to być zadanie trudne ze względów emocjonalnych – jak wiemy z „Harry’ego Pottera i Insygniów Śmierci” Dumbledore i Grindelwald byli bliskimi przyjaciółmi. Rowling sugerowała nawet w wywiadach, że Albus był zakochany w Gellercie. I choć z książek nie wynika to wprost, to chyba można autorce wierzyć.

Rowling zaplanowała pięć filmów z serii. Z nieoficjalnych informacji wynika, że akcja ostatniego miałaby się rozgrywać w 1945 roku – wtedy miałoby dojść do ostatecznego pojedynku pomiędzy Dumbledore a Grindelwaldem.

 

Przeczytaj także: Polowanie na czarownice | Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, reż. David Yates 

 

Kup pierwszą część:

%d bloggers like this: