artykuł

Trwają prace nad ekranizacją powieści Agnieszki Lis | Premiera „Piernikowego serca” w 2024 roku

Trwają prace nad ekranizacją powieści Agnieszki Lis „Marcepanowa miłość”.  Premiera filmu, którego tytuł brzmieć będzie „Piernikowe serce”, w 2024 roku.

Bohaterem powieści jest nastoletni Norbert, który przeżywa swoje pierwsze zauroczenie – Zuzanną. Uczuciu młodych przeciwni są rodzice, którzy mają własne, całkiem dorosłe animozje. Dla nastolatków jest to zatem czas szczególnie burzliwy, a zbliżające się wielkimi krokami święta i trudności w młodzieńczej komunikacji niczego nie ułatwiają. Norbert znajduje jednak wsparcie w swojej matce, Justynie, która tego roku bierze na swoje barki przygotowanie wigilijnej kolacji. Kobieta pragnąc szczęścia swojego dziecka postanawia zaprosić także Zuzannę i jej rodziców. Czy magia świąt zadziała wśród ludzi, którzy różnią się prawie wszystkim?

Za produkcję odpowiedzialne jest Anderegande Studio, prowadzone przez Katarzynę Staszczyk (produkcja) i Krzysztofa Łączaka (reżyser obsady i producent kreatywny). Scenariusz przygotowuje Marta Nowakowska.

Wybrana jest już częściowo obsada filmu – między innymi w jedną z głównych ról wcieli się bardzo lubiana przez publiczność Katarzyna Żak, swoją obecność w filmie potwierdziła już także Barbara Kurdej-Szatan. Trwają castingi do ról nastoletnich bohaterów.

Film utrzymany będzie w gatunku świątecznej komedii familijnej, a zmiana tytułu i pewne zmiany fabularne w stosunku do pierwowzoru powieści, wynikają m.in. ze zmiany lokalizacji akcji. Jak łatwo się domyślić, tłem dla perypetii bohaterów – zamiast powieściowej Warszawy – będzie Toruń.

Od lewej: Krzysztof Łączak, Katarzyna Staszczyk i Agnieszka Lis

Ma to być film – historia dla każdego. Jak mówią producenci: „Dla tego, kto choć raz był zakochany, dla każdego, kto na święta snuje plany, dla każdego, kto lubi historie z życia wzięte, by pobudzić emocje i na chwilę się zatrzymać!”

Powieść wydała w roku 2022 Skarpa Warszawska. Z okazji premiery filmu, w roku 2024, planowane jest wznowienie powieści w filmowej okładce.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d