artykuł wydarzenia

Premiera powieści Dawida Kornagi „Miłość i zbrodnie w czasie wolnym” | Byliśmy na spotkaniu

– Dla mnie spa to mikroświat, przez który mogłem opowiedzieć o makrosprawch Polski, Europy, świata – mówił podczas premiery swojej powieści „Miłość i zbrodnie w czasie wolnym” Dawid Kornaga. Byliśmy na spotkaniu.

Dawid Kornaga, fot. Przemysław Poznański/zupelnieinnaopowiesc.com

Najnowsza powieść autora nominowanej do Paszportów „Polityki” „Gangreny”, „Berlinawy” czy „Przerwanego snu Kashi” rozgrywa się w ciągu jednej doby w fikcyjnym Pałacu Książąt & Exclusive SPA Resort. To tutaj przybywają trzy przyjaciółki, które podczas pobytu nie tylko będą musiały zmierzyć się ze swoją przeszłością, ale także z pełną wyzwań teraźniejszością.

– To prawdopodobnie pierwsza powieść, w której spa nie jest tylko miejscem akcji, ale pełnoprawnym bohaterem  mówił Dawid Kornaga.

Dawid Kornaga, fot. Przemysław Poznański/zupelnieinnaopowiesc.com

Dorota, policjantka, ma romans z żonatym kolegą z pracy. Jadze, bokserce, grozi więzienie za brutalne pobicie nachalnego podrywacza. Ania, modelka, przeżywa kryzys związku ze znanym tiktokerem. Wychowały się w tym samym bloku. Dziś zdają się spełniać swoje marzenia, ale to nie takie proste. Teraz, mając trochę wolnego czasu, chcą pobyć ze sobą, jednak wszystko przebiega zupełnie inaczej niż to sobie zaplanowały.

Ale te bohaterki nie są jedyne. W powieści pojawia się cała galeria barwnych postaci, w tym gangster, „rodzinka 500+” czy „zwykli swingersi”.

Fragmenty powieści czytał Sebastian Fabijański, fot. Przemysław Poznański/zupelnieinnaopowiesc.com

– W takiej powieści zawsze będzie jednak bohater kolektywny, złożony z konglomeratu różnych gości, rezydentów, ale i pracowników, których postępowanie implikować będzie postępowanie bohaterów pierwszoplanowych – mówił Dawid Kornaga. Jak podkreślał, jego intencją było, by w pewnym momencie czytelnik mógł stwierdzić: „kurczę, to ja, ja tez tam jestem”. – I to w cenie książki, a nie za tysiąc złotych – mówi autor. I dodawał: – Spa są różne i przyjeżdżają do nich różne osoby. Nawet takie, które nie płacą za pokój. Czekają na nich apartamenty dla innych niedostępne. To celebryci, topowi goście, których pobyt monetyzuje się hotelowi dzięki relacji w social mediach – tłumaczył Kornaga.

Mimo pozornie lekkiego tonu powieść opowiada o sprawach ważnych, istotnych. – Dla mnie spa to mikroświat, przez który mogłem opowiedzieć o makrosprawach Polski, Europy, świata – zaznaczał.

Justyna Dżbik-Kluge i Dawid Kornaga, fot. Przemysław Poznański/zupelnieinnaopowiesc.com

Premiera książki MIŁOŚĆ I ZBRODNIE W CZASIE WOLNYM
Hala Koszyki, Warszawa, 27 września 2023
Prowadzenie Justyna Dżbik-Kluge

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: