konkurs

Zdobądź powieść „Gleba” Michała Śmielaka | KONKURS

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Initium mamy dla Was trzy egzemplarze powieści Michała Śmielaka „Gleba”.

W Stalowej Woli dochodzi do zabójstwa lokalnego włóczęgi. Szybko okazuje się, że zamordowany mężczyzna nie jest wcale tym, za kogo się podawał, a po mieście zaczyna krążyć opowieść o Wampirze odpowiedzialnym za okrutne zbrodnie na bezdomnych. Gdy nad Sanem dochodzi do kolejnego morderstwa, zaczynają się mnożyć teorie o grasującym w mieście seryjnym mordercy. Ile dla władzy warte jest życie bezdomnego? Czy lokalne układy polityczne i społeczne mogą wpłynąć na dochodzenie? Jakie są motywacje osób, które ukrywają niewygodną prawdę o grasującym w mieście Wampirze? Śledztwo prowadzi znana z powieści „Postrach” podkomisarz Iga „Gleba” Ziemna, która po ostatniej sprawie odesłana ze stolicy na prowincję.

Pytanie konkursowe:

Lubisz kryminały rozgrywające się w mniejszych miejscowościach, gdzie znaczącą rolę odgrywają lokalne układy? Jeśli tak, to napisz, dlaczego i koniecznie podaj przykłady.

Bardzo jesteśmy ciekawi Waszych odpowiedzi. Jury nagrodzi trzy najciekawsze, wyróżniające się kreatywnością i – co istotne – oryginalne, nigdzie nie publikowane wcześniej. Wpisujcie je w komentarzach pod tym wpisem, albo pod postem konkursowym na Facebooku.

Konkurs trwa od chwili publikacji tego wpisu do 30 czerwca, do godz. 23.59.

Regulamin (udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu)

2 komentarze

 1. Czy uwielbiam kryminały rozgrywające się w małych miejscowościach? Co za pytanie ! Oczywiście, że uwielbiam 🙂 A za co? Za to, że szybko przywiązuję się do bohaterów, prócz historii kryminalnej poznaję też losy bohaterów, a jeśli jest to saga, seria to z każdym kolejnym tomem bohaterowie stają się mi bliscy jak rodzina, i z utęsknieniem czekam na każdy kolejny tom i kolejną kryminalną zagadkę, którą mogę rozwiązywać wspólnie z moimi druhami ! A przykłady to na pewno saga o Lipowie Kasi Puzyńskiej i seria kryminałów Kasi Bondy o Hubercie Meyerze ❤ Polecam z całego serca ! A z klasyków to kryminały Agathy Christie i G. K. Chestertona 💕
  Pozdrawiam serdecznie,
  Karolina

 2. Uwielbiam Kryminały rozgrywające się w mniejszej miejscowości, ponieważ panują w nich toksyczne układy, duszna atmosfera, każdy skrywa w sobie sekret, i jest dużo tajemnic, co ja bardzo lubię. Niby każdy każdego zna, ale jak coś się wydarzy, wszyscy milczą, robią czytelnikowi kołowrotek w głowie.
  Takim przykładem są
  -„Blizny przeszłości ” Krystyny Mirek
  – cykl ” Paweł Wolski „- Bartłomieja Kowalińskiego
  – trylogia Przemysława Żarskiego
  -” Niewybaczalne ” Izabeli Janiszewskiej
  A tak nawiasem mówiąc to jestem zachwycona twórczością Polskich pisarzy, mam co czytać.
  Pozdrawiam serdecznie Monika Deja

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: