konkurs

Zdobądź powieść „Bohater” Wiktora Mroka | Konkurs

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Initium mamy dla Was trzy egzemplarze powieści Wiktora Mroka „Bohater”.

Jednego dnia dochodzi do serii brutalnych morderstw. Ofiarami są pośrednicy finansowi, którzy oferują tak zwane chwilówki, czyli szybkie wysokooprocentowane pożyczki, często wykorzystując nieświadomych klientów na wielkie kwoty. Jak namierzyć mordercę oszustów, któremu po cichu kibicują mieszkańcy miasta? Czy zabójca zdoła doprowadzić swoją misję do końca, zanim policja połączy wszystkie tropy?

Pytanie konkursowe:

Za co lubicie kryminały, których bohaterem/bohaterką jest samotny mściciel/mścicielka? Koniecznie podajcie przykłady i uzasadnijcie wybór.

Bardzo jesteśmy ciekawi Waszych odpowiedzi. Jury nagrodzi trzy najciekawsze, wyróżniające się kreatywnością i – co istotne – oryginalne, nigdzie nie publikowane wcześniej. Wpisujcie je w komentarzach pod tym wpisem, albo pod postem konkursowym na Facebooku.

Konkurs trwa od chwili publikacji tego wpisu do 20 maja, do godz. 23.59.

Regulamin (udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu)

3 komentarze

  1. Bardzo lubię kryminały, których bohaterami są samotni mściciele,gdyż wiem,że w tych powieściach za sprawą  głównych bohaterów mogę spodziewać się dosłownie wszystkiego- łamania prawa,niestandardowych metod działania, a często nawet  przekraczania własnych granic i słabości, co czyni książkę zdecydowanie ciekawszą i pełną wrażeń.Samotny mściciel nie cofnie się przed niczym, za wszelką cenę będzie dążył do wymierzenia sprawiedliwości na swoim antagoniście i bez względu na obowiązujące normy i zasady, dopnie swego. Często to właśnie z nim morderca prowadzi swoistą grę, jemu podrzuca tropy i fałszywe dowody, bo chce zmierzyć się z osobą równą sobie. Takich przypadków w literaturze jest wiele, a wśród nich  moje ulubione serie: cykl z Wiktorem Forstem (Remigiusza Mroza) oraz cykl z Harrym Hole’em (Jo Nesbo). Właśnie ci bohaterowie-  byli policjanci, którym przyszło się mierzyć z wyrafinowanymi zbrodniarzami udowadniają,że nikt, tak jak świetnie rozpisana postać głównego bohatera nie przyciąga czytelnika do dobrej książki.

  2. Lubię powieści z głównym bohaterem który walczy ze złem. Większość z nas utożsamia się z dobrem i chce aby było go jak najwięcej. Bohaterowie takich powieści nie cofają się przed niczym aby unieszkodliwić zło i walczą mimo wielu kosztów, czasami poświęcając swoje życie lub rodzinę. Jednym z takich przykładów i jedną z moich ulubionych powieści jest ,,Mściciel ” Fredericka Forsytha. Po śmierci żony i córki staje się prywatnym mścicielem ścigającym przestępców oraz zbrodniarzy wojennych. Jestem ciekawy ilu takich mścicieli żyję w obecnych czasach. Powieść na czasie w obliczu wojny na Ukrainie. Myślę, że Cal Dexter miałby wiele do pracy ścigających rosyjskich zbrodniarzy doprowadzając ich przed sąd. Mocne powieści pokazujące jaki naprawdę jest świat: pełen zła, nienawiści, zbrodni. Jestem gotowy poznać tajemnice Bohatera i zanurzyć się w lekturze tego świetnie zapowiadającego się kryminału.

  3. Uwielbiam Kryminały w których bohater jest jako samotny mściciel. Wówczas mam do czynienia z adrenaliną, która nie opuszcza mnie do ostatniej strony, dreszczyk emocji, papilacja serca to główne czynniki histori. Do takich książek zalicza się główna bohaterka „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” Lisabeth Salander -Stiega Larsonna. Również wspaniała Larysa Luboń-bohaterka trylogii Izabeli Janiszewskiej 'Wrzask, Histeria, Amok ” zalicza się do mściciela, to taka odskocznia od dnia codziennego.
    Pozdrawiam serdecznie Monika Deja

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: